Spojte sa s nami:

5 overených zásad, ktoré dodržujú úspešní affiliate publisheri. Takto zarábajú tisíce eur mesačne

Marketing

5 overených zásad, ktoré dodržujú úspešní affiliate publisheri. Takto zarábajú tisíce eur mesačne

V affiliate sieti Dognet máme niekoľko desiatok úspešných publisherov, ktorí robia “objem” a zarábajú tisíce eur mesačne. Čo robia inak, ako tých ostatných viac ako 3000 publisherov v našej sieti, ktorí zarábajú dramaticky menej?

1. Vzdelávajú sa

Základný rozdiel je v tom, že skúsený publisher sa neustále vzdeláva, získava know-how a učí sa. Preto sme spravili knižku Super Affiliate Academy, na ktorej sa podieľalo aj niekoľko profesionálnych publisherov. Nájdete v nej extrémne veľa know-how. Nie je to návod, ale učebnica, ktorá vás prevedie celým online marketingom.

2. Vydržali

Je to otrepané, ale je to tak. Ani ten najlepší publisher nemal projekt, ktorý by mu za pár dní alebo týždňov začal vynášať. Je potrebné si to celé pekne “odmakať” a vydržať. Sám som si tým prešiel. No ten pocit, ktorý príde s prvými zárobkami, je neuveriteľný. Odporúčam ho prežiť aj vám.

3. Investujú

Na tom končí aj veľa podnikateľov v iných oblastiach. Hrotia to, makajú a nakoniec sa im to podarí. Ale čo spravia? Nič inteligentnejšie ich nenapadne, ako si kúpiť nejakú blbosť, ktorú vlastne ani nepotrebujú namiesto toho, aby investovali ďalej. A o tom sú aj affiliate projekty. Zarobené peniaze treba investovať. Nebáť sa ísť do vyšších investícií do programovania, do obsahu, do linkbuildingu či do vzdelávania sa.

Máme jeden príklad, kedy publisher začal s obsahovým webom, do 3 mesiacov sa dostal na 300-400€ mesačne, ale peniaze rýchlo reinvestuje. Teraz je na pár tisíc mesačne a to affiliate rieši len niečo cez rok.

4. Skúšajú

Neexistuje návod a ani 100% overené postupy. Ak to niekto tvrdí, tak klame. Je potrebné skúšať nové postupy a stratégie. Nebáť sa “spáliť” peniaze. Namiesto toho, aby ste o niečom dookola premýšľali, proste to skúste. Inovácie, procesy a nebojácnosť je to,  čo vystihuje skúsených publisherov.

5. Komunikujú

Nebojte sa pýtať, komunikovať, sledovať novinky. V affiliate je dôležité sledovať napríklad aj Twitter a #hashtagy #skaffil a #czaffil, komunikovať v skupinách, kde sa affiliate rieši – napríklad “Affiliate podpora Dognet” či “TOPaffilak.cz – Affiliate diskuze #CZaffil #SKaffil alebo pre začiatočníkov odporúčam napríklad aj Webtrh.cz, kde sa toho dá veľa vyčítať zo starších diskusií. Cez diskusie a Twitter sa dostanete k najnovším informáciám a novinkám.

Odporúčanie autora na záver

„Affiliate nie je ľahký biznis”

Ale to nie je žiadny biznis, v ktorom sú peniaze. Určite sa dočítate o skvelých a rýchlejších formách zárobku. No skúste si overiť informácie a to, či aspoň ten, čo “o tom píše” aj niečo v realite “na tom” zarobil.

Dobré veci nie sú ľahké. Treba vydržať a makať. Ak chcete quick win, stačí chodiť do práce. Ten, čo vás zamestná, rád podstúpi podnikateľské riziko. Je teda na každom z vás, či chcete istotu, alebo potenciál. Obe odpovede sú správne, stačí si len vybrať 🙂

 


O autorovi

Štefan Polgári – zakladateľ affiliate siete Dognet a dlhoročný online marketing fanúšik. Zaujímam sa o všetko, čo reálne zarába bez bullshitov.

Kontakt: www.polgari.sk

 

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Marketing

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:Odporúčame zo sveta ekonomikyOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch