Spojte sa s nami:

5 trikov, ktoré vám uľahčia prvé kroky v podnikaní

ilustračný obrázok / pixabay.com

Novinky

5 trikov, ktoré vám uľahčia prvé kroky v podnikaní

Snívať o dokonalom živote, práci a vzťahu sa snažia viacerí z nás. Ešte lepšie však je, ak sa tieto sny snažíme premeniť na realitu. Ak je predmetom tejto snahy a cieľov založenie novej firmy, niektoré kroky vám môže zjednodušiť pár našich odporúčaní.

„Nie je nešťastie umrieť s nesplnenými snami, ale nešťastie je nesnívať. Nie je hanba nedosiahnuť na hviezdy, ale hanba je nemať hviezdy, ku ktorým by sme naťahovali ruku.“

(Benjamin Mays)

1. Naučte sa šetriť

Inými slovami, neutrácajte peniaze za zbytočné veci alebo za veci, ktoré v súčasnosti nemajú zmysel a sú pre vás veľkým bremenom. Ak je sen príliš náročný a nerealistický, jednoducho ho zmeňte.

Ak si chcete založiť novú spoločnosť, váš prístup k životu by mal byť racionálnejší. Ak sa vám bude dariť a snaha sa vyplatí, o pár rokov si môžete užívať plody svojej práce na exotickej dovolenke.

2. Speňažte svoj voľný čas

Vstup do podnikateľského prostredia a biznisu je náročný nielen finančne, ale aj časovo. Pokúste sa preto využiť každú jednu minútu na činnosti, ktoré majú zmysel. So službou rýchleho zakladania spoločnosti sa vám to podarí dosiahnuť najlepšie. Proces založenia novej firmy je dnes náročný a administratívne zdĺhavý, preto sa skúste vybrať kratšou cestou.

3. Skúste využívať menej teórie a viac praxe

Vzdelanie je dôležité, no v prípade podnikania nemá zmysel len sedieť a čítať marketingovú učebnicu. Omnoho efektívnejšie je, ak poznáte a hľadáte spôsoby riešenia priamo v praxi.

Odporúčame :  Aby sa úspešne rozbehnutý start-up rozvíjal, potrebuje lídra

4. Nedávajte ľuďom len produkt, ale aj životný štýl

Vaša služba alebo produkt by mali fungovať nielen ako spotrebiteľská jednotka, ale aj ako hodnota, ktorá má niečo viac ako len materiálne vlastnosti. V tomto zmysle je spoločnosť Apple veľmi dobrým príkladom. Pre Steva Jobsa bolo vždy dôležité, aby bol jeho produkt dokonalý nielen v technickom zmysle, ale sa stal aj nosičom – symbolom určitej filozofie a hodnôt.

5. Rozvíjajte svoje podnikanie

Na záver by ste mali pochopiť, že v podnikaní je každá statika smrtiaca. Neustále inovácie a napredovanie sú v biznise dôležité. Aj keď vám možno váš príjem vyhovuje, je potrebné, aby ste zostali nad vodou a nepodcenili silu konkurencie.

Chcem založiť novú s.r.o

 

Odporúčame :  Získajte sídlo firmy tým najrýchlejším spôsobom

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch