Spojte sa s nami:

Ako prebiehalo pracovné školenie eKasa v Nitre

eKasa

Ako prebiehalo pracovné školenie eKasa v Nitre

Dňa 13. marca (streda) sa v Nitre v Podnikateľskom centre konalo naše prvé pracovné školenie k téme eKasa. Prednášku viedol dlhoročný odborník Michal Kučera zo spoločnosti KML s.r.o., ktorého netreba obzvlášť predstavovať. V tejto problematike je aktívnym hráčom a konzultantom, pomáha podnikateľom a upozorňuje ich aj na našom webe formou článkov – zobraziť články od Michal Kučera.

eKasa pracovné školenie v Nitre

Na tomto prvom pracovnom školení sa spolu zúčastnilo 11 účastníkov – podnikateľov a účtovníkov, ktorí chcú mať overené informácie pre seba a svojich klientov. Termíny sú pevne dané a samotná finačná správa poprela informácie o tom, že sa uvažuje nad preložením termínu z 1. apríla (pre nových) alebo 1. júla 2019 pre všetkých užívateľov – na iné termíny.

Odporúčame :  eKasa: Finančná správa odmieta, aby politici zneužívali tému online-zácie registračných pokladníc

Preto je na každom podnikateľovi, ktorý prijíma hotovosť (na svojej prevádzke, v obchode alebo na trhoch, jarmokoch, festivaloch či mobilnom stánku alebo taxislužbe …) a má povinnosť mať registračnú pokladnicu – aby aktívne pristúpil k tejto zmene a objednal si či už novú registračnú pokladnicu alebo si preveril možnosti ako “preinštalovať” a prispôsobiť svoju pôvodnú pokladnicu na nový systém online registračnej pokladnice “ORP

Čo sa preberá na školení? 

Začína sa zmenou zákona a postupne sa dostávame do praxe. Podstatné sú aj nové pomenovania / názvy a ich osvojenie si, nové skratky a povinnosti. Tu sa taktiež preberajú rôzne príbehy, modelové situácie a spôsoby. Následne si prejdeme a predstavíme rôzne typy registračných pokladníc. Tie, ktoré sa dajú upraviť na eKasu, ale aj tie, ktoré sa žiaľ už nedajú prispôsobiť. Nakoniec si ukážeme modely pokladníc aj naživo – možnosť vyskúšať si ich – chytiť do rúk, vytlačiť doklady a zistiť ako fungujú v praxi. Tu účastník zistí aj to, ktorý typ je pre neho tá správna voľba.

Navyše, každý účastník obdrží podrobný 74 stranový návod a informácie ako postupovať od registrácie VRP a pod. a iných povinností. Všetko to nájdete na jednom mieste.

Pre tých, ktorých sa daná problematika týka a chcú sa dozvedieť viac – odporúčame pridať sa do skupiny na Facebooku eKasa v praxi diskusné fórum.

Vytvorili sme aj malý prieskum, kde sa vás pýtame, či máte záujem o školenie v nasledovných mestách. Samozrejme, nezabudli sme ani na východné Slovensko:

Chcem školenie aj vo svojom meste

 

Referencie od účastníkov:

 

Máte otázky k téme eKasa? Môžete nás kontaktovať mailom – info@biznisklub.sk

Fotogaléria zo školenia 13. marca v Nitre:

 

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii eKasa

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch