Spojte sa s nami:

Aplikácia Over doklad: Pokladničný doklad z eKasy overíte mobilom rýchlo a jednoducho

ilustračný obrázok / youtube.com / FS SR

eKasa

Aplikácia Over doklad: Pokladničný doklad z eKasy overíte mobilom rýchlo a jednoducho

Pokladničný doklad z eKasy (virtuálnej registračnej pokladnice a online registračnej pokladnice) je možné overiť rýchlo a jednoducho. Stačí si stiahnuť do mobilného telefónu aplikáciu Over doklad a ktokoľvek zo zákazníkov sa automaticky môže stať kontrolórom.

Odporúčame :  eKasa: Nové podmienky pre pokuty za eKasu. Poslanci schválili novelu zákona o ERP

Každý sa teraz môže stať potenciálnym kontrolórom

Stačí, ak si stiahne bezplatnú aplikáciu finančnej správy Over doklad. Majitelia mobilných zariadení majú vďaka nej možnosť overiť pravosť pokladničných dokladov vydaných vo virtuálnych a online registračných pokladniciach, teda v systéme eKasa.

Všetky bločky vytvorené v systéme eKasa nesú unikátne QR kódy, pomocou ktorých je možné ich spätné overenie. Každý QR kód v sebe nesie odkaz na vydaný blok v databáze finančnej správy. V aplikácii Over doklad stačí nasnímať QR kód na bločku a na displeji mobilného zariadenia sa doklad zobrazí v elektronickej podobe. Zákazníci si takto môžu porovnať, či je na vydanom doklade to isté ako na elektronickom. Ak tomu tak nie je, je možné po vyplnení údajov vydaný doklad odoslať na preverenie finančnou správou.

Každý zákazník sa takto môže chrániť pred nepoctivými podnikateľmi. Vďaka overovaniu zákazníkmi môže finančná správa odradiť tých podnikateľov, ktorí by chceli zákazníkom dávať falošné bločky, prípadne inak podvádzať pri používaní eKasy. Každý, kto si túto aplikáciu stiahne, sa stáva potenciálnym kontrolórom.

Keďže smartfóny a tablety už dnes vlastní drvivá časť populácie, šanca na odhalenie podvodníkov významne narastá. Finančná správa predpokladá, že v súvislosti so spustením eKasy sa bude počet overení bločkov so vzrastajúcim počtom pripojených pokladníc neustále zvyšovať. Za týmto účelom pripravila finančná správa aj animované video, v ktorom Taxana vyzýva zákazníkov na využívanie tejto bezplatnej aplikácie.

K dnešnému dňu eviduje finančná správa 10 749 stiahnutí aplikácie

Prostredníctvom aplikácie bolo už overených 36 035 pokladničných dokladov vydaných v systéme eKasa. Finančná správa prijme v systéme eKasa denne približne 2,5 mil. pokladničných dokladov, systém eKasa spoľahlivo funguje.

Aplikácia Over doklad je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Občania si ju môžu bezplatne stiahnuť z mobilných obchodov Google Play či iOS App store. Aplikáciu je možné využívať aj priamo prostredníctvom webovej stránky finančnej správy.

Odporúčame :  Hriňová / Slovensko: Pozor na falošných daňových kontrolórov. Kontrolujú eKasy

 

zdroj: FS SR

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii eKasa

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch