Spojte sa s nami:

Boltom sa najčastejšie cestujúci nechávajú odviesť na vlakovú a autobusovú stanicu

Novinky

Boltom sa najčastejšie cestujúci nechávajú odviesť na vlakovú a autobusovú stanicu

Popredná európska prepravná platforma Bolt vytvorila koncoročné štatistiky o najpopulárnejších destináciách cestujúcich v roku 2019, ale aj o tom, kde a v akom rozsahu oslavujú príchod nového roka.

Odporúčame :  Odvoz na letisko - Schwechat, Bratislava, Budapešť na dosah ruky. Pohodlne a bezpečne

V Bratislave sa cestujúci prostredníctvom platformy Bolt nechávajú najčastejšie vysadiť na hlavnej vlakovej stanici. Druhá najpopulárnejšia destinácia je autobusová stanica na Mlynských nivách. Do prvej trojice miest, najčastejšie zadávaných v aplikácii patria aj miesta pre vyzdvihnutie cestujúcich v tesnej blízkosti centra starého mesta. Ďalšou veľmi často vyberanou destináciou je medzinárodné letisko M. R. Štefánika.

Roman Sysel, regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu k tomu dodáva: “Tieto výsledky nás nijak neprekvapili. Tak ako na Slovensku, aj v susedných krajinách a v celej Európe, dominujú svojou frekvenciou ukončených jázd autobusové a vlakové stanice, letiská a známe centrá miest, v ktorých Bolt ponúka svoje služby.”

Na prelome rokov sa však cestujúci nechávajú najčastejšie vysadiť mimo týchto destinácií, a oslavujú príchod nového roka na námestiach a miestach s dobrým výhľadom. V Bratislave sú to hlavne námestie Ľudovíta Štúra, Rázusovo nábrežie, Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie a Tyršovo nábrežie. Do prvej desiatky obľúbených silvestrovských destinácií sa dostali napríklad aj River Park, Bratislavský hrad, či námestie SNP.

K novoročným oslavám nadväzuje aj rebríček, ktorým chcel analytický tím Boltu odhadnúť úroveň novoročných osláv a zábavy. A to na základe vlastných dát o tom, aký podiel cestujúcich sa v dňoch 31. decembra a 1. januára premiestňovalo s Boltom po meste práve počas silvestrovskej noci 2018/2019 medzi 1:00 a 5:00.

Výsledný podiel porovnali medzi ďalšími krajinami, v ktorých platforma ponúka svoje služby. Slovensko sa v tomto rebríčku umiestnilo za Francúzskom, Estónskom a Lotyšskom na štvrtom mieste. V prvej desiatke sa umiestnilo aj susedné Poľsko a Česká republika.

Odporúčame :  Poskytujete taxislužbu prostredníctvom mobilnej aplikácie (digitálnej platformy)? Toto by ste mali vedieť

O Bolte

Bolt, predtým známy ako Taxify, je európskou prepravnou platformou, ktorej cieľom je ponúknuť jednoduchú, rýchlu a spoľahlivú dopravu v mestách.

Bolt, ktorý založil Markus Villig, vznikol v roku 2013. Je to jedna z najrýchlejšie rastúcich dopravných platforiem v Európe a Afrike s investormi vrátane Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital. Peniaze do nej vložil taktiež spoluzakladateľ spoločnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má 25 miliónov zákazníkov vo viac ako 30 krajinách po celom svete.

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch