Spojte sa s nami:

Budúcnosť kryptomien podľa G20

Novinky

Budúcnosť kryptomien podľa G20

Podľa návrhu, ktorý odznel na summite G20 by kryptomeny mali začali podliehať celosvetovému zdaňovaniu, čo znamená, že sa uvažuje o začlenení kryptomien do funkčnej ekonomiky. Mohlo by to znamenať výraznejšie rozšírenie u verejnosti.

1.decembra sa v Buenos Aires stretli lídri G20 a okrem iných svetových otázok riešili aj oblasť kryptomien. Podľa vyhlásenia zo summitu je cieľom vytvoriť regulačný rámec a systém dohľadu nad kryptomenami a pomôcť tak v boji proti praniu špinavých peňazí a pri financovaní terorizmu.

Jedným zo spôsobov by mohlo byť medzinárodné zdaňovanie (jiji.com), ktoré by prinieslo väčšiu kontrolu nad medzinárodnými pohybmi kryptomien. Znamená to zároveň aj to, že sa bude budovať celková právna infraštruktúra, ktorá v konečnom dôsledku priblíži kryptomeny k verejnosti a presnejšie ujasní pravidlá ich používania.

Netreba zabúdať na to, že kryptomeny majú potenciál pomôcť spoločnosti aj s kriminalitou, ktorá tu bola dávno pred nimi a na ktorú sme doposiaľ nemali dosah. Práve ich úplná transparentnosť, nezmeniteľnosť záznamov a slobodný prístup do databázy môžu byť základom verejnej kontroly peňazí a ich využívania zo strany verejných inštitúcií. ” uvádza Juraj Forgács CEO Fumbi.Network

Ďalšie medzinárodné riešenia v oblasti kryptomien by sa mali zintenzívniť v roku 2019, kedy stretnutie G20 bude viesť Japonsko, ktoré je jedným z lídrov na trhu s kryptomenami.

O Fumbi:

Fumbi je prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá prináša komplexné riešenie pre rozumné a bezpečné investovanie do kryptomien. Spoločnosť vznikla ako odpoveď na čoraz väčší a ťažšie prehľadný trh s kryptomenami. Technológia Fumbi sa bude ďalej vyvíjať a zlepšovať, aby vždy priniesla to najlepšie pre svojich zákazníkov. Fumbi má v najbližších mesiacoch plán ponúkať svoje riešenia a technológie aj v ostatných krajinách Európskej Únie.

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch