Spojte sa s nami:

Čadca/Bratislava: Podozrenie na podvodné konanie v stavebníctve aj pri upratovacích službách

pixabay.com

Novinky

Čadca/Bratislava: Podozrenie na podvodné konanie v stavebníctve aj pri upratovacích službách

Príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili v uplynulých dňoch účtovníctvo dvom spoločnostiam. Kým spoločnosť z Čadce podnikajúca v stavebníctve je podozrivá z podvodov za 200 000 eur, spoločnosť z Bratislavy podnikajúca v upratovacích službách mala spôsobiť štátnemu rozpočtu škodu až 1 250 000 eur. V oboch prípadoch prebiehajú ďalšie procesné úkony.

Odporúčame :  NOVINKA: Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty prechádza transformáciou

Spoločnosť z Čadce, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou, mala spôsobiť škodu voči štátnemu rozpočtu vo výške 200 000 eur

Spoločnosť je podozrivá z nezákonného spôsobu znižovania vlastnej daňovej povinnosti a takisto znižovania základu pre výpočet dane z právnických osôb. Príslušníci finančnej správy z KÚFS tejto spoločnosti účtovné doklady zaistili.

Spoločnosť si mala odpočítavať daň z pridanej hodnoty z daňových dokladov za tovar a služby, u ktorých existuje podozrenie, že neboli v skutočnosti dodané tak, ako je dokladované na faktúrach. Spoločnosť z Čadce si uplatňovala odpočítanie dane z daňových dokladov od spoločností, ktoré v súčasnosti majú zahraničných konateľov a sú nekontaktné, príp. sú už zaniknuté, sídla spoločností sú virtuálne a sú na rizikových adresách alebo nevykonávali reálnu činnosť a daňové kontroly u nich skončili s významnými nálezmi.

Obdobné konanie identifikovali príslušníci finančnej správy z KÚFS aj pri spoločnosti z Bratislavy, ktorá sprostredkovane poskytovala upratovacie služby a zaoberala sa predajom rôzneho tovaru a poskytovaním služieb. Spoločnosť si, navyše, uplatňovala odpočítanie DPH od takých dodávateľov, ktorí ňou deklarované dodanie tovarov nepotvrdili a prehlásili, že pre predmetnú spoločnosť nikdy žiaden tovar nedodali. Aj tejto spoločnosti zaistili účtovné doklady. Predpokladanú škodu voči štátnemu rozpočtu vyčíslili na 1 250 000 eur.

Konateľom spoločností hrozí v prípade dokázania viny za spáchanie trestného činu daňového podvodu – skrátenie dane a poistného (podľa § 276 ods. 4 Trestného zákona ) trest odňatia slobody vo výške 7 až 12 rokov.

Odporúčame :  Od 1. júla 2019 zmeny na finančnej správe. Zákon o finančnej správe nadobúda účinnosť

 

zdroj: FS SR

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch