Spojte sa s nami:

CESAwards – stredoeurópska súťaž je opäť na Slovensku. Tento rok prináša nové kategórie

Novinky

CESAwards – stredoeurópska súťaž je opäť na Slovensku. Tento rok prináša nové kategórie

Veríme, že ste o súťažiCESAwards (Cen­tral Euro­pean Star­tup Awards) už počuli. Je to séria podujatí v rámci 10 krajín centrálnej a východnej Európy. V minulom ročníku bolo do súťaže v rámci slovenského kola nominovaných viac ako 500 startupov a osobností zo startup ekosystému.

Jedným z víťazov sa stal startup MultiplexDX – biotechnologická diagnostická spoločnosť, ktorá vyhrala v kategórii Best Social Impact Startup aj na regionálnom kole vo Varšave. Ďalšími ocenenými v národnom kole boli napríklad Eyerim, Biotron, Tachyum, Edocu a Vestberry

Hlavným cieľom súťaže je poukázať na prácu a výsledky startupov, ľudí a organizácií, ktoré tvoria celý inovatívny ekosystém v jednotlivých krajinách. CESA sa taktiež snaží prepájať startup komunity týchto krajín. Umožniť mladým spoločnostiam vymeniť si cenné know-how, získať zaujímavé kontakty, spätnú väzbu či užitočné rady a riešenia.

Odporúčame :  Miroslav Hájek o projekte eDocu. V súťaži CESAwards sa im podarilo vyhrať už druhýkrát po sebe

Tento rok sa súťaží v 16 kategóriách

O výhru budú bojovať startupy, investori či inkubátory v 16 kategóriách. Ak poznáte spoločnosť, či osobnosť, ktorá si podľa Vás zaslúži byť nominovaná, určite neváhajte a dajte nám o nich vedieť!

Nominovať svojich favoritov môže široká verejnosť do 02. augusta 2019 na základe tohto formulára. Toto sú súťažné kategórie:

 • Startup of the Year
 • Best Newcomer
 • Founder of the Year
 • Female Role Model of the Year
 • Best Social Impact Startup
 • Best IoT Startup
 • Best Blockchain Startup
 • Best FinTech Startup
 • Best AI/Machine Learning Startup
 • Investor of the Year
 • Best Coworking Space
 • Best Accelerator/Incubator Program
 • Freedompreneur of the Year
 • Best Software Development Partner
 • Best Smart City Solution Startup
 • Best Health Tech Startup

Zmeny v rámci CESAwards Slovakia

V poradí 6. ročník súťaže prináša so sebou pár zmien a nových kategórií.

Kristína Fischerová, country managerka Central European Startup Awards na Slovensku nám ich v skratke predstavila:

“Po prvýkrát sa bude galavečer CESAwards Slovakia konať ako samostatný event.  Startupistov, investorov, zakladateľov a inovatívnu komunitu radi privítame v priestoroch Campus Cowork, kde si budú mať možnosť mimo vyhlásenia výsledkov vypočuť aj troch zaujímavých speakrov. Tento rok sa nám tiež podarilo získať firemného partnera, outsourcingovú a poradenskú firmu Accace, ktorá zabezpečí akceleračný program pre kategóriu Best Social Impact Startup.

V porovnaní s minulým ročníkom pribudli 2 nové kategórie: Freedompreneur of the Year a Best Software Development Partner. Obe kategórie tak rozšírili možnosť vyhrať viacerým startupom či firmám, ktoré tvoria a podporujú startup ekosystém na Slovensku. 

Nominácií sme tohto roku dostali naozaj veľké množstvo a teraz je rad na jednotlivých startupoch, aby vyplnili formulár a prihlásili sa do súťaže. Výhodou CESAwards je, že svoju myšlienku nemusia prezentovať počas galavečera. Z prihlásených startupov totiž odborná porota vyberie na základe vyplneného formulára a priložených dokumentov tých najlepších v každej kategórii. 

Výhercovia automaticky postupujú do regionálneho finále, ktoré sa bude konať v Rumunsku. Na základe skvelých minuloročných výsledkov a zapojených startupov, určite odporúčam prihlásenie do súťaže zvážiť. Čas na vyplnenie prihlášky majú nominovaní do 2. augusta 2019. Držím palce!”

Na to, ako hodnotí účasť v súťaži CESA minuloročný víťaz národného kola v troch kategóriách a regionálneho kola v kategórií “Best Social Impact Startup” sme sa opýtali Pavla Čekana:

“Ocenenia nám zabezpečili mediálne pokrytie a taktiež sa nám podarilo stať sa prvým slovenským startupom, ktorý uspel v regionálnom kole. To malo veľmi pozitívny ohlas práve v investorskom svete. Ľudia sa o nás začali viac zaujímať a tým, že sme v tom čase robili craft investičné kolo, pozitívne PR motivovalo i menších investorov investovať. Musím uznať, že ocenenie bolo vyhrané naozaj v správnom čase.”

Prihlasovanie trvá do 2. augusta 2019, preto ak ste boli nominovaní, nezabudnite vyplniť prihlasovací formulár. Samotná nominácia Vás nezaradí automaticky do súťaže. Bola by škoda prísť o príležitosť zviditeľniť svoju prácu, dostať feedback od odbornej poroty, získať cenné kontakty a know how a spoznať slovenskú a stredoeurópsku startup komunitu. Možno práve Vaša firma zopakuje úspech MultiplexDX v tohtoročnom regionálnom či svetovom kole.

Viac informácií nájdete na stránke http://centraleuropeanstartupawards.com/ a Facebook stránke  CESAwards Slovakia

Chcem sa prihlásiť do súťaže

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch