Spojte sa s nami:

Daňové podvody pri tabaku. Stopy smerujú aj do známej sieti potravín

ilustračný obrázok / zdroj: FS SR

Novinky

Daňové podvody pri tabaku. Stopy smerujú aj do známej sieti potravín

Finančná správa odhalila podvody na dani z pridanej hodnoty a spotrebných daniach. V oblasti nelegálnej výroby a predaja tabakových výrobkov v posledných dňoch dosiahla výrazne úspechy. Veľké podvody a snahy obchádzať zákon identifikovala aj pri jednej známej sieti potravín. O prípadoch informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó.

Odporúčame :  Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) odhalili ďalšie podvody s vratkami DPH

„Úlohou finančnej správy je úspešný výber daní a cla a boj proti daňovým podvodom. Vo výbere daní sa nám darí, plnenie mesačného rozpočtu je na úrovni 100,4%. Skutočné daňové príjmy sú o 17 mil. eur vyššie ako rozpočtované. Finančná správa si však môže pripísať aj ďalšie úspechy, a to v boji proti podvodom na spotrebnej dani (SPD) a dani z pridanej hodnoty (DPH),“ informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová.

Wittenbergerová upozornila na úspechy pri odhaľovaní nelegálneho obchodu s tabakom a cigaretami

Za posledné dva mesiace sa finančnej správe podarilo odhaliť nelegálne cigarety, tabak a výrobne cigariet. Pri akciách zaistili kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy spolu 24 miliónov kusov cigariet, 16,5 tony tabaku, výrobnú linku a komponenty na výrobu cigariet.

„Len uplynulú sobotu sa nám podarilo zaistiť sklad v Košiciach, v ktorom boli naskladnené cigarety pre trh Veľkej Británie. Okrem takmer 14 mil. cigariet sme zaistili aj komponenty na výrobu cigariet. Škoda na SPD je vyčíslená na 1,4 mil. eur,“ doplnila prezidentka finančnej správy.

Riaditeľ Kriminálneho úradu Ľudovít Makó zase informoval, že v prípade podvodov na DPH odhalila finančná správa jeden známy obchodný reťazec

Ten mal podľa doterajších zistení krátiť daň. „Momentálne sme na úrovni škôd na DPH vo výške 1,8 mil. eur, suma sa po daňových kontrolách zaisteného účtovníctva môže ešte navýšiť,“ povedal Makó.

Firmu podľa jeho slov podozrievajú z úmyselného obchádzania platenia DPH opakovanými procesmi zakladania nových obchodných spoločností a podávaním žiadostí o registráciu na DPH. Preverované spoločnosti sú podozrivé z trestného činu skrátenia dane a poistného. V prípade preukázania viny hrozí im zástupcom trestná sadzba vo výške 7-12 rokov.

Odporúčame :  Pracovné školenie k téme eKasa – 11. júna, Nitra. Registrujte sa, počet obmedzený!

Fotogaléria:

 

zdroj: foto / FS SR

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch