Spojte sa s nami:

Daňoví kontrolóri z Nitry mali prijať úplatok od podnikateľa z Veľkej Mače

danovi kontrolori prijali uplatok

Novinky

Daňoví kontrolóri z Nitry mali prijať úplatok od podnikateľa z Veľkej Mače

Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky vzniesol obvinenie pre zločin prijímania úplatku a pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa voči dvom kontrolórom Daňového úradu Nitra, pracovisko Nové Zámky. Podľa polície si mali kontrolóri Pavol P. a Nina Z. vyžiadať úplatok 50-tisíc eur za prehliadnutie zistených nedostatkov pri výkone daňovej kontroly. Finančná správa na prípade spolupracuje s políciou, korupciu vo vlastných radoch totiž netoleruje. Voči obom obvineným zamestnancom podnikla kroky na postavenie mimo službu.

Odporúčame :  V boji proti daňovým podvodom pomôže eKasa. Ako to dopadne v praxi?

Finančná správa dbá na dodržiavanie zákonov, korupciu v radoch finančnej správy netoleruje

Preto okamžite voči obom obvineným zamestnancom podnikla potrebné úkony na postavenie mimo službu. Podrobnejšie informácie v tejto chvíli nie je možné zverejniť.

V roku 2013 finančná správa zaviedla „Program nulová tolerancia korupcie“. Odvtedy bolo preukázaných viac ako 20 prípadov korupčného správania sa zamestnancov finančnej správy spolu na celom Slovensku. Keďže na finančnej správe pracuje viac ako 9 000 ľudí, znamená to, že 99% zákony a Etický kódex zamestnanca finančnej správy nepochybne dodržiava. Aj takéto prípady tak môžu byť odstrašujúcim príkladom voči korupčnému konaniu.

Odhaľovanie korupcie vo vlastných radoch nie je jednoduché, je potrebné mať priame dôkazy a je nevyhnutná efektívna spolupráca medzi finančnou správou a políciou. V odhalených prípadoch boli zamestnanci finančnej správy postavení mimo službu, zároveň boli podané trestné oznámenia na políciu pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Aj v tomto prípade preto finančná správa aktívne spolupracuje s políciou.

Finančná správa vyzýva verejnosť, aby v prípade akýchkoľvek informácií o korupčnom správaní sa zamestnancov finančnej správy, tieto informácie poskytli finančnej správe na ďalšie konanie. Finančná správa okamžite podozrenia preverí a môže vyvodiť zodpovednosť. Či už ide o korupčné správanie sa vlastných zamestnancov, alebo akékoľvek iné snahy obchádzania zákona, takéto správanie sa je v každom prípade neakceptovateľné.

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch