Spojte sa s nami:

eKasa: Finančná správa informuje podnikateľov a pridáva videonávody. Už sú dostupné aj prvé eKasy

youtube.com / FS SR

eKasa

eKasa: Finančná správa informuje podnikateľov a pridáva videonávody. Už sú dostupné aj prvé eKasy

Finančná správa zintenzívňuje informačnú kampaň o projekte eKasa. Nasadí animované videá, o tému eKasa rozšírila aj chatbot finančnej správy. Na portáli finančnej správy v časti eKasa zároveň neustále aktualizuje všetky potrebné informácie pre podnikateľov. V systéme eKasa je momentálne aktívnych 112 309 pokladníc, ktorým finančná správa pridelila kód pokladnice eKasa klient.  

Od júla 2019 sa k systému eKasa musia pripojiť všetci podnikatelia, ktorí v súčasnosti evidujú tržbu prostredníctvom elektronických registračných pokladníc (ERP)

Keďže väčšina podnikateľov si splnenie povinnosti prechodu z ERP na online registračnú pokladnicu (ORP) necháva na poslednú chvíľu, finančná správa chce ešte viac posilniť informovanosť o projekte.

Finančná správa rozšírila o tému eKasa automatizovaný chat finančnej správy, ktorý je podnikateľom k dispozícii nielen na portáli finančnej správy, ale aj na Facebookovej stránke finančnej správy. Pripravila tiež dve edukačné animované videá, v ktorých chatbot finančnej správy Taxana vysvetľuje, čo je to eKasa a akým spôsobom podnikateľ prejde na ORP. Videá postupne nasadzuje od tohto týždňa.

Chcem si objednať eKasu s doručením čo najskôr

Pozrite si video:

Tieto aktivity sú súčasťou už spustenej komunikačnej kampane

Finančná správa o projekte eKasa neustále informuje. Do elektronických schránok na portáli finančnej správy rozposlala viaceré softwarningové upozornenia, naposledy všetkým podnikateľom, ktorí majú registrovanú elektronickú registračnú pokladnicu a zatiaľ si nezrušili svoj daňový kód pokladnice (DKP). Aktívne promuje výzvy o podávanie žiadostí o pridelenie kódu eKasa prostredníctvom sociálnych sietí. Rozšírila prevádzkové hodiny call centra, vydáva informačné materiály, letáky.

V spolupráci s Ministerstvom vnútra SR rozšírila plagáty o projekte eKasa na klientske centrá ministerstva vnútra, v komunikácii je aj s obecnými a mestskými úradmi. O projekte pravidelne informuje aj prostredníctvom médií. Predstavitelia finančnej správy veria, že všetky tieto aktivity budú mať pozitívny vplyv na čo najskoršie podanie žiadosti o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient zo strany podnikateľov, ktorých sa to týka a ktorí tak ešte nespravili.

eKasa – nové registračné pokladnice skladom. Objednávajte si

 

Odporúčame :  eKasa: Finančná správa vytvorila informačný leták s návodmi. Stiahnite si ho

zdroj: FS SR

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii eKasa

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch