Spojte sa s nami:

eKasa: Prvé certifikované spoločnosti, ktoré prešli testovaním

eKasa

eKasa: Prvé certifikované spoločnosti, ktoré prešli testovaním

Finančná správa vydala prvé dve certifikácie na eKasu spoločnostiam, ktoré splnili všetky podmienky a prešli testovaním. Aktuálne posudzuje ďalších 19 žiadostí o certifikáciu od výrobcov pokladničných programov a chránených dátových úložísk. Ďalšie certifikácie vydá už v nasledujúcich dňoch. Zoznam certifikovaných spoločností je verejne dostupný na portáli finančnej správy. 

Odporúčame :  eKasa je už tu – STE PRIPRAVENÍ? Toto je potrebné urobiť

Finančná správa zavádza podľa plánu do praxe projekt eKasa – projekt online pripojenia pokladníc na finančnú správu

Dvom spoločnostiam už vydala certifikáciu na dodávanie pokladničných programov a chránených dátových úložísk (CHDÚ) pre eKasu.

Ide o prvých dvoch dodávateľov, ktorí splnili všetky zákonné podmienky a prešli testovaním. V procese testovania finančná správa overuje splnenie zákonných povinností a zároveň overuje či predložené zariadenie bude správne fungovať, ako pre podnikateľa, tak pre finančnú správu.

Poskytovatelia, ktorí získali certifikáciu, už môžu poskytovať podnikateľom pokladničné programy a chránené dátové úložiská (CHDÚ), ktoré spĺňajú zákonné podmienky online registračných pokladníc. Finančná správa testuje riešenia ďalších 19-tich žiadateľov.

Certifikácie sa podarilo uzavrieť vďaka intenzívnej komunikácii finančnej správy s výrobcami

Počas spoločných konzultácií im finančná správa poskytovala odborné usmernenia, aby ich riešenia spĺňali požiadavky online registračných pokladníc “ORP”. Aj ďalšie predložené projekty sú vďaka konzultáciám medzi finančnou správou a žiadateľmi pripravené na skoré schválenie, preto finančná správa predpokladá, že väčšina z podaných žiadostí bude vybavená do konca marca 2019.

Testované riešenia by vedeli pokryť väčšinu súčasného trhu s pokladnicami, a to rovnomerne naprieč celým spektrom podnikateľov – malých podnikateľov, sektor HORECA, ale aj väčšie reťazce.

Zoznam certifikovaných dodávateľov je verejný a dostupný priamo na portáli finančnej správy v časti eKasa – podnikatelia. Zoznam bude finančná správa priebežne aktualizovať podľa vydaných certifikácií.

 

Prejsť na ZOZNAM certifikovaných firiem

 

Odporúčame :  Ako prebiehalo pracovné školenie eKasa v Nitre

zdroj: FS SR

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii eKasa

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch