Spojte sa s nami:

eKasa: Testovanie riešení pre eKasu. Finančná správa vydá prvé certifikácie už v najbližších dňoch

eKasa

eKasa: Testovanie riešení pre eKasu. Finančná správa vydá prvé certifikácie už v najbližších dňoch

Finančná správa pokračuje v zavádzaní projektu eKasa. Aktuálne eviduje 16 žiadostí o certifikáciu od výrobcov pokladničných programov a chránených dátových úložísk (skratka CHDÚ). Finančná správa vydá prvé certifikácie už v najbližších dňoch. Certifikovaní výrobcovia budú zverejnení na portáli finančnej správy. 

Odporúčame :  eKasa je už tu – STE PRIPRAVENÍ? Toto je potrebné urobiť

eKasa do praxe

Finančná správa postupne zavádza do praxe projekt eKasa – projekt online pripojenia pokladníc na finančnú správu. Naďalej intenzívne spolupracuje so žiadateľmi o certifikáciu pokladničných programov a chránených dátových úložísk, ktorí chcú podnikateľom poskytovať riešenia spojené s eKasou. Jednotlivé predložené riešenia finančná správa momentálne testuje.

Predložené projekty sú kvalitne pripravené, preto finančná správa predpokladá, že väčšina z podaných žiadostí bude vybavená do konca marca 2019. Aktuálne testované riešenia by vedeli pokryť približne 70% súčasného trhu s pokladnicami, a to rovnomerne naprieč celým spektrom podnikateľov – malých podnikateľov, sektor HORECA, ale aj väčšie reťazce.

Testovaním predložených zariadení finančná správa overuje splnenie zákonných povinností a zároveň v čo najväčšie možnej miere overuje či predložené zariadenie bude správne fungovať, ako pre podnikateľa, tak pre finančnú správu. Akonáhle finančná správa udelí nejakému výrobcovi certifikát, zverejní ho zároveň na portáli finančnej správy. Na portáli finančnej správy v časti eKasa budú tieto informácie priebežne aktualizované.

Každý podnikateľ, ktorý vlastní elektronickú registračnú pokladnicu (ERP), bude musieť mať pridelený kód eKasa klient. O pridelenie kódu pokladnice budú môcť podnikatelia žiadať od 15.marca. O postupe, ktorým sa podnikateľ bude pri žiadostiach riadiť, bude finančná správa informovať.

Odporúčame :  Pracovné školenie k téme eKasa - 13. marca v Nitre. Registrujte sa

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii eKasa

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch