Spojte sa s nami:

Finančná správa odhalila prípad najväčšej výrobne nelegálnych cigariet v strednej Európe

ilustračný obrázok / zdroj: FS SR

Novinky

Finančná správa odhalila prípad najväčšej výrobne nelegálnych cigariet v strednej Európe

Finančná správa odhalila prípad najväčšej nelegálnej výrobne cigariet v strednej Európe. V obci v Trnavskom samosprávnom kraji zaistila tri nelegálne výrobne cigariet, milióny kusov nelegálnych cigariet a množstvo tabaku. Pri akcii zadržala 47 ľudí. 

Odporúčame :  Daňové podvody pri tabaku. Stopy smerujú aj do známej sieti potravín

„Finančná správa tento rok už viackrát úspešne zasahovala v prípadoch nelegálnej výroby a predaja nelegálnych tabakových výrobkov. Prípad, o ktorom Vás chceme informovať, však môžeme bez pochýb označiť ako najväčší prípad v oblasti nelegálnej výroby cigariet na Slovensku, resp. v strednej Európe vôbec,“ vysvetlila prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová. 

Ako informoval riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, približne stovka kriminalistov z Kriminálneho úradu finančnej správy zasahovala v nočných hodinách pre nelegálne cigarety a ich výrobne na troch miestach na Slovensku, pričom prípady so sebou súvisia. Zaistili nelegálny transport tabaku kamiónom cez hranicu Slovensko – Maďarsko, sklady plné filtrov, tabaku a ďalších komponentov v bratislavských Vajnoroch a v katastri obce Veľké Kostoľany tri výrobné linky vrátane množstva nelegálnych cigariet. Na mieste zadržali 47 osôb zahraničnej národnosti.

Finančnej správe sa tento rok v oblasti odhaľovania nelegálnej výroby cigariet darí a dosahuje významné úspechy. „Mimo tohto najnovšieho prípadu sme tento rok zabránili, aby sa na európsky trh dostalo už viac ako 30 mil. nelegálne vyrobených cigariet, 50 t tabaku či tisícky cigár, pričom pri týchto akciách sme zlikvidovali aj ďalšie tri nelegálne výrobne,“ doplnila Wittenbergerová.

V prípade momentálne prebiehajú ďalšie procesné úkony, vrátane vyčísľovania škody voči štátnemu rozpočtu, rovnako ako výsluchy zadržaných osôb. Na prípade sú nasadené viaceré zložky finančnej správy – príslušníci z Kriminálneho úradu finančnej správy, rovnako ako z Colných úradov Trnava, Bratislava a Nitra. Ďalšie informácie prinesie finančná správa okamžite, ako to procesné úkony dovolia.

Videozáznam zo zásahu:

Odporúčame :  60-ročný občan Galanty pestoval a predával tabak vo veľkom. Podľa jeho slov bol presvedčený, že fyzická osoba môže spracúvať a predávať tabak bez akéhokoľvek povolenia

Fotogaléria z miesta zásahu:

Odporúčame :  Finančná správa informuje: Colníci zaistili 81 kg tabaku a vyše 23 tisíc cigariet. Dvaja muži ich vyrábali, skladovali a predávali vo svojich vlastných trafikách

 

zdroj: FS SR

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch