Spojte sa s nami:

Inovujte vďaka projektu OpenMaker a získajte až 20 000 €

Novinky

Inovujte vďaka projektu OpenMaker a získajte až 20 000 €

BRATISLAVA 14. júna 2017 – Spojenie výrobných firiem a inovátorov je cieľom medzinárodného projektu OpenMaker. Jeho súčasťou je séria podujatí, možnosť konzultovať inovačné projekty a súťaž o cenu – 20 000 eur pre každý z piatich z podporených projektov.

Aktuálne sa môžete prihlásiť na MATCHMAKING WORKSHOP.  Podujatie sa uskutoční 22.06.2017 v Bratislave a je skvelou príležitosťou pre výrobné firmy ako aj pre inovátorov prezentovať svoju firmu, aktuálne výzvy či oblasti pre inovácie.

Priamo na workshope sa tak môžete navzájom inšpirovať a nadviazať cenné kontakty. Okrem toho na podujatí vystúpia naši rakúski partneri, ktorý už druhý rok organizujú vo Viedni úspešnú súťaž INDUSTRY MEETS MAKERS. V rámci nej renomované rakúske firmy prezentujú zadania, ktoré potom realizujú inovátori.

Spíkrami budú Manfred Czujan a Sandra Stromberger.

 

Manfred Czujan je podnikateľ, inovátor a konzultant. Je jedným z iniciátorov charitatívneho projektu Help2day a spoluzakladateľom start-upu Smartgreen Solutions. V roku 2016 ich produkt Smartbeet stal jedným z najúspešnejších projektov v rámci súťaže IndustryMeetsMaker.

 

 

Sandra je podnikateľka, konzultantka a inovátorka. Aktuálne sa venuje témam súvisiacim s konceptom Priemysel 4.0 – inteligentné továrne, internet vecí, robotika a 3D tlač.

V roku 2016 založila súťaž Industry meets Makers a angažuje sa v iniciatíve DigitalCity.Wien.

 

PROJEKT OPENMAKER

Projekt OpenMaker podporuje vytváranie partnerstiev a inovačných projektov medzi existujúcimi výrobnými firmami a kreatívnymi inovátormi  (po anglicky makers). Spoločná spolupráca môže byť prínosná pre obe strany. A navyše efekt ich spolupráce môže mať pozitívny vplyv na lokálnu ekonomiku a širšiu spoločnosť.

Dlhodobo sa inovácie chápu príliš úzko

Budúcnosť však nie je len v start-upoch, ktoré prinášajú inovatívne technologické riešenia. Realitou je, že inovácie obsahujú široké spektrum ideí, nielen malý rozsah technologických inovácií. Súčasnosť totiž prináša novú komplexnosť organizovania vecí a práve v takej situácii majú otvorené inovácie svoje využitie.

Projekt OpenMaker realizuje desať partnerov zo šiestich európskych krajín od novembra 2016 do októbra 2018 a je podporený v rámci programu Horizont 2020. Slovenským partnerom projektu je firma Centire, s.r.o..

OPENMAKER AKCELERÁTOR

V rámci projektu sme 1. júna 2017 už spustili OpenMaker akcelerátor. Ten je spolu s ďalšími troma akcelerátormi naprieč Európu jedným z nosných pilierov medzinárodného projektu OpenMaker.

Hlavným spíkrom podujatia bol Indy Johar, architekt, spolutvorca mnohých projektov otvorenej výroby, expert na inovácie v Young Foundation a hosťujúci profesor na University of Sheffield. V rámci svojej práce pre platformu Project00.cc sa podieľal na významných výskumných zadaniach a projektoch ako wikihouse.cc alebo opendesk.cc.  Aktuálne sa venuje téme verejných inovácií.

Indy Johar na otvorení OpenMaker akcelerátora predstavil nielen koncept otvorenej výroby a otvorených inovácií, ale pútavo porozprával aj o výzvach, ktoré nás v najbližších rokoch čakajú.

Otázka otvorených inovácií je pritom podľa I. Johara v súčasnom svete základnou. Jednou z najväčších výziev, ktoré v našej industriálnej a post-industriálnej spoločnosti máme, je, odkiaľ pochádza inkluzívny rast, ktorý prispieva k demokratizácii.

Často sa totiž za demokraciu považujú len voľby

Avšak výzvou zostáva, ako sa dá demokratizovať kapacita pre inovácie a ako sa dajú podporovať inovácie nielen na úrovni vedenia firiem, ale aj v dodávateľskom reťazci a celkovo na systémovej úrovni. Preto je potrebné si podľa I. Johara odpovedať na otázku, ako zabezpečíme, aby každá časť a každý člen systému inovovali a aby prínos z inovácií zostal nielen v organizácii, ale sa aj rozšíril?

Pozrite si video: Open Maker Accelerator

 

 

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required


Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required
Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Michal Kučera – pokladnice, VRP

JUDr. Ondrej Mizerák – právo a legislatíva

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – advokát / GDPR

 

Na vrch