Spojte sa s nami:

JA Slovensko: Nádejní inžinieri zabojujú o trofej majstra sveta v STEM zručnostiach

Novinky

JA Slovensko: Nádejní inžinieri zabojujú o trofej majstra sveta v STEM zručnostiach

Najväčšiu súťaž v oblasti STEM zručností ovládli Košice. Víťazný tím z Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach už druhý rok za sebou presvedčil odbornú porotu skvelým technickým prevedením modelu elektrického autíčka s pohonom štyroch kolies, najlepšou jazdou po náročnej trati i zaujímavým stánkom. Tento rok nás budú reprezentovať v Anglicku.

Odporúčame :  JA Slovensko: Študenti ukázali, že podnikateľský nápad je možné vymyslieť za pár hodín!

Nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci s Jaguar Land Rover Slovakia zrealizovali tretí ročník súťaže Land Rover 4×4 in Schools 2018

Súťaž je určená pre stredné školy, ktorej hlavným cieľom je zvýšiť záujem o predmety STEM (veda, technológia, inžinierstvo a matematika) a zlepšiť zručnosti žiakov v týchto oblastiach.

Viac ako 45 žiakov stredných škôl z celého Slovenska zostavilo pretekársky model elektrického autíčk na ovládanie s pohonom všetkých štyroch kolies. Okrem zakúpenia si základného balíčka, ktorý je potrebný na účasť v súťaži, sa tímy museli popasovať s rôznymi úlohami. Model auta musel spĺňať náročné technické parametre. Okrem toho viedli žiaci  evidenciu financií, oslovovať sponzorov a urobiť vhodný marketing. To všetko prezentovali vo finále pred odbornou porotou.

„Záujem o predmety STEM stále nie je medzi mladými ľuďmi na Slovensku  veľký. Inovatívny projekt v spolupráci s Jaguar Land Rover je  jedinečná príležitosť ako študentom ukázať, že je zaujímavá pracovná oblasť plná potenciálu. Je nám cťou, že práve naša organizácia je hlavným koordinátorom tejto súťaže medzinárodného charakteru. Projekt pre základné aj stredné školy rozvíja popri dôležitých technických zručnostiach aj tímovú spoluprácu, komunikáciu, riešenie problémov, kritické myslenie a anglický jazyk.

Tešíme sa, že v spolupráci so zodpovednými spoločnosťami ako napríklad Jaguar Land Rover prinášame mladej generácii nové príležitosti kariérneho a osobného rozvoja.“, povedala riaditeľka neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, Eva Vargová.

Víťazný tím z Gymnázia, Poštová 9 v Košiciach opäť presvedčil odbornú porotu a od minulého roka popracoval na nedokonalostiach, ktoré mali. Spomedzi deviatich tímov dokázali zabodovať, a tak už po druhýkrát pocestujú za hranice Slovenska, kde budú reprezentovať našu krajinu na medzinárodnom finále. Tentokrát to bude v apríli 2019 v Anglicku. Okrem prvého miesto ovládli kategóriu Najlepšia jazda, Najlepšie vyrobené auto a Najlepšie portfólio a stánok. 

„Táto súťaž rozhodne nebola jednoduchá a ešte máme na čom pracovať. Latku sme minulý rok nastavili vysoko, a tak sme si dali za cieľ, že sa chceme dostať na medzinárodné finále aj tento rok a to sa nám podarilo. Najviac sme mali obavy z ústnej prezentácie a z toho, aby sme prešli traťou pri rizikových prekážkach. Na medzinárodné finále sa rozhodne tešíme. Aj napriek maturitám, ktoré máme v marci, veríme, že to úspešne zvládneme.“, takto zhodnotili svoj úspech Juraj Marcin a Martin Gregor.

V tesnom závese za víťazným tímom sa na druhom mieste umiestnil tím zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach, ktorý vyhral aj kategóriu Najlepšia ústna prezentácia. Na treťom miestesa umiestnil tím zo Súkromnej strednej odbornej školy polytechnickej DSA v Nitre.

Celkové výsledky súťaže Land Rover 4×4 in Schools 2018

V treťom ročníku sa do súťaže zapojilo celkom 9 škôl a 9 tímov. Nastávajúci ročník sa nám však prestaví už viac ako 20 tímov z celého Slovenska.

Víťazný tím súťaže Land Rover 4×4 in Schools 2018

Columba Racing – Gymnázium, Poštová 9, Košice

Odporúčame :  JA Slovensko: Mladých lídrov vychovávame už na stredných školách

Land Rover 4×4 in Schools

Land Rover 4×4 in Schools je súťaž určená pre stredné školy, ktorej hlavným cieľom je zvýšiť záujem o predmety STEM (veda, technológia, inžinierstvo a matematika) a zlepšiť zručnosti žiakov v týchto oblastiach.

Súťažné tímy musia za stanovené obdobie zhotoviť pretekársky model elektrického autíčka na ovládanie s pohonom všetkých štyroch kolies. Vozidlo musí úspešne prejsť pomedzi prekážky na náročnej dráhe. Počas svojej práce má každý tím k dispozícii konzultanta zo spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia. Výsledkom ich práce je model autíčka, dokumentácia k výrobe a jeho prezentácia do 10 minút. www.jlr.jaslovensko.sk/stredneskoly

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch