Spojte sa s nami:

JA Slovensko: Študenti ukázali, že podnikateľský nápad je možné vymyslieť za pár hodín!

podnikateľský nápad

Marketing

JA Slovensko: Študenti ukázali, že podnikateľský nápad je možné vymyslieť za pár hodín!

Stredoškoláci zo Slovenska a Čiech spolu vymysleli revolučnú potravinovú novinku Slanky, ktorá spočíva v spojení sušienok s tradičnými slovenskými výrobkami. Ďalej uspela drevená ekologická kefka Press & Brush, ktorá má zabudovaný dávkovač zubnej pasty a  stlačením tlačidla ju nanesie na štetinky zubnej kefky. A uspela aj smart peňaženka, ktorú dokážete nájsť prostredníctvom GPS. Šesťčlenné zmiešané tímy zobrali úlohu vážne a priniesli kreatívne nápady, ktoré doposiaľ skutočný trh ešte nepozná.

Celodňová súťaž JA Citi International Innovation Camp

Deväťdesiatšesť študentov sa zúčastnilo celodňovej súťaže JA Citi International Innovation Camp, ktorý zorganizovala nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko, v spolupráci s JA Czech a s podporou Citi Foundation, firemnej nadácie globálnej banky Citi.

JA Citi International Innovation Camp bola jedinečná príležitosť pre žiakov ukázať, že vedia kreatívne myslieť už na stredných školách a v budúcnosti môžu byť veľkým prínosom pre slovenskú i českú ekonomiku. Výzva, na ktorej pracovali celý deň, znela jednoznačne.

Vymyslieť kreatívny a inovatívny podnikateľský nápad, pripraviť podnikateľský plán a podrobný rozpočet na jeho realizáciu

Celodňová intenzívna spolupráca dala priestor takmer sto študentom, aby si vyskúšali nové, kreatívne myslenie. Pri práci študentom boli k dispozícii odborníci z Citibank, aby aktívne sprostredkovali svoje znalosti a skúsenosti so študentami.

„Citibank dlhodobo podporuje podnikateľské vzdelávanie mladých ľudí v Českej Republike a na Slovensku vďaka spolupráci s Junior Achievement Slovensko a JA Czech. Preto sme výzvu Innovation Campu tento rok zamerali na to, aby si študenti vyskúšali, ako prísť na trh s novým výrobkom. Teší ma, že dokázali vymyslieť nie len originálne podnikateľské nápady, ale zamerali sa i na životné prostredie, na ktoré dávali dôraz vo väčšine svojich projektov.“, uviedol Michal Nebeský, generálny riaditeľ Citi v Českej republike a regionálny riaditeľ pre Českú republiku a Slovensko.

Odborná porota vybrala víťazný produkt s názvom Slanky, ktorý spočíval v spojení sušienok s tradičnými slovenskými výrobkami

Tím piatich Slovákov a jedného Čecha svoju marketingovú komunikáciu navrhli zamerať na oblasť cestovného ruchu a turistiky. Pre začiatok podnikania by potrebovali len 500 EUR. Ako povedala študentka víťazného tímu Viktória Štugelová, OA Levice: „Vyhrali sme, ale nie len výhra je to, čo si cením. Cenné sú skúsenosti a pocit z dobre vykonanej práce.“

Druhým najlepším nápadom bola drevená ekologická kefka Press & Brush. Kefka sa skladá z dvoch častí: rúčky a vymeniteľnej hlavice. Rúčka je dutá, vnútri je tuba na pastu, ktorá sa po stlačení tlačidla na spodnej strane kefky vytlačí na jej štetinky. Podobný produkt na trhu ešte neexistuje, a preto si tím myslí že by náš produkt mohol vyplniť dieru na trhu.

Ako tretí najkreatívnejší produkt odborná porota ocenila smart peňaženku, ktorá na trhu ešte nie je. Vyznačuje sa lepšou bezpečnosťou vďaka TOUCH ID, hodí sa na bežné, ale aj pracovné využitie. V prípade straty peňaženky, je možné ju vyhľadať pomocou GPS čipu. Na trhu by chceli uspieť použitím sociálnych sietí. Podľa slov členov tímu práve Innovation Camp predčil očakávania a získali nie len veľa nových kontaktov, ale aj sebadôveru.

To, že mladí študenti častokrát vedia byť vedia byť kreatívnejší ako dospelí ľudia z praxe, potvrdila aj riaditeľka vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko Eva Vargová.

„Sme nadšení, že sa po tretíkrát podarilo zorganizovať česko-slovenský Innovation camp v spolupráci s partnerom Citibank. Výzva znela jasne a všetci žiaci sa jej zhostili veľmi dobre. Ich kreatívne nápady sú dôsledkom skvelej práce slovenských i českých škôl, ktoré poskytujú svojím žiakom kvalitné vzdelávanie. Vzdelávanie, ktoré nie je založené len na teórii, ale z veľkej časti aj na praktickej skúsenosti žiakov. Zodpovedný prístup Citi k mladým ľuďom môže byť pre nich kľúčový v ich budúcej kariére.“ uvádza Vargová.

 

UmiestnenieŠtudentŠkolaMesto
1.Klára DlugopolskáGymnázium, Grösslingová 18Bratislava
1.Radek JarošVyšší odborná škola a Střední škola technická, Habrmanova 1540Česká Třebová
1.Magdaléna ŠtepkováStredná priemyselná škola elektrotechnická, Brezová 2Piešťany
1.Viktória ŠtugelováObchodná akadémia, Kálmána Kittenbergera 2Levice
1.Marián ZajoncStredná priemyselná škola techniky a dizajnu, Mnoheľova 828Poprad
1.Filip ŽilavýObchodná akadémia, Račianska 107Bratislava
 —
2.Jakub DudaGymnázium, Tř. Kapitána Jaroše 14Brno
2.Jana KarafiátováStřední odborná škola dopravy a cestovního ruchu, Revoluční 92Krnov
2.Sofia KubešováObchodná akadémia, Nevädzová 3Bratislava
2.Natália OndrisováStredná priemyselná škola dopravná, Sokolská 911/94Zvolen
2.Alexandra OrviskáStredná odborná škola obchodu a služieb, Mojmírova 99/28Piešťany
2.Martin RomaňákGymnázium, Školská 2Dubnica nad Váhom
 —
3.Laura HatárováGymnázium Ladislava Novomeského, Tomášikova 2Bratislava
3.Klára JančiováStredná odborná škola, Nám. sv. Martina 5Holíč
3.Denisa ĽachováStredná odborná škola podnikania a služieb, Hattalova 968/33Námestovo
3.Matěj SekaninaStřední odborná škola dopravy a cestovního ruchu, Revoluční 92Krnov
3.Tomáš ŠedivýObchodná akadémia, Kálmána Kittenbergera 2Levice
3.Lukáš ValentíkStredná odborná škola technická, J. Švermu 1Zvolen

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Marketing

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:Odporúčame zo sveta ekonomikyOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch