Spojte sa s nami:

Odborník radí: Dva vzorové pokladničné doklady

Novinky

Odborník radí: Dva vzorové pokladničné doklady

Kontroly prišli na to ako vybrať od podnikateľov ďalšie pokuty za vzorový pokladničný doklad. Veľa podnikateľov totiž zabúda na to, že musí mať na viditeľnom mieste vystavené dva vzorové pokladničné doklady.

  • jeden vzor obsahuje doklad o nákupe tovaru a služieb,
  • druhý vzor obsahuje doklad o úhrade faktúry,

 

Povinnosť vystaviť vzorové pokladničné doklady majú používatelia klasickej elektronickej pokladnice ale aj virtuálnej pokladnice.

Ak na pokladnici tlačíte len jeden druh pokladničných dokladov, tak musíte mať vystavený len jeden  a to príslušný druh vzorového pokladničného dokladu.

Odporúčame :  Odborník radí: VKLAD a VÝBER v registračnej pokladnici. + Upozornenie na nezákonné pokutovanie colnou správou

Po zmene doplnkový textov na doklade ako napríklad „Ďakujeme za nákup“, „Tešíme sa na ďalšiu návštevu“, „Veselú Veľkú noc“, alebo pri zmene grafického loga nieje nutné meniť vzory pokladničných dokladov

Podľa § 8 ods. 5 zákona č. 289/2008 Z.z. je podnikateľ povinný na ľahko dostupnom mieste vystaviť čitateľný vzorový pokladničný doklad z registračnej pokladnice, na ktorom budú zvýraznené:

  1. Čas
  2. Dátum
  3. Celková suma
  4. DKP ‑ Daňový kód elektronickej registračnej pokladnice
  5. MF ‑ fiskálny znak

 

Odporúčam, aby ste pokladničný doklad po vytlačení prefotili a až následne zvýraznili požadované údaje. Termopapier z registračnej pokladnice reaguje s farbou zvýrazňovača a následne písmo veľmi rýchlo vybledne. Zákon nijako nestanovuje či má byť pokladničný doklad zväčšený alebo laminovaný. Takisto v zákone nie je uvedená povinnosť označiť pokladničný doklad nadpisom alebo popisom.

 

 

Odporúčame :  Odborník radí: Používanie diakritiky v názvoch položiek je na registračnej pokladnici povinné

 

Zobraziť všetky články od Michal Kučera


O autorovi:

Michal Kučera – V našej firme KML s.r.o už viac ako 10 rokov navrhujeme pokladničné systémy. Predávame tlačiarne k virtuálnej pokladnici, klasické elektronické registračné pokladnice, ale aj veľké POS systémy.

Záručný a pozáručný servis vybavujeme do 48 hodín. Práca nás baví, napĺňa a hlavne ju robíme s úsmevom. Patríme k najlepším servisom na Slovensku. Ako jedny z mála môžeme používať označenie „Autorizovaný servis“. Kontakt – www.kml.sk

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

 

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch