Spojte sa s nami:

Odborník radí: Pre firmy sú pripravené eurofondy na energetické audity a zatepľovanie

Novinky

Odborník radí: Pre firmy sú pripravené eurofondy na energetické audity a zatepľovanie

Už onedlho si budú môcť malé a stredné podniky (MSP) podať žiadosti o príspevok z eurofondov na vykonanie energetických auditov. Tie sú síce pre firmy s celoročnou spotrebou energie od 5 500 do 20 000 megawatthodín dobrovoľné, ich realizácia však môže prispieť k významným energetickým i finančným úsporám.

„Energetický audit je pre firmy dôležitý aj preto, že je podmienkou pre čerpanie dotácií napríklad na zatepľovanie alebo výstavbu či modernizáciu rozvodov energie,“ hovorí Tamás Szőke, grantový poradca a zakladateľ portálu GrantExpert.sk.

Práve na financovanie opatrení, ktoré prispievajú k znižovaniu spotreby primárnych energetických zdrojov, bude vyhlásená ďalšia eurofondová výzva. Podľa predbežných informácií by na ňu mala Slovenská inovačná a energetická agentúra vyčleniť 50 miliónov €.

„Aby ste boli pri žiadostiach o prostriedky z eurofondových výziev úspešní, je potrebné mať predovšetkým kvalitne pripravený a napísaný projekt vrátane všetkých príloh. Dobré je pripraviť sa už vopred, pretože vyššiu šancu majú žiadosti predložené čo najskôr po vyhlásení výzvy“, dodáva Tamás Szőke.

Základné pravidlá pre úspešné žiadosti o dotácie na realizáciu energetických auditov, ako aj podporu energetickej efektívnosti si môžete  teraz pozrieť v tomto eBooku zdarma.

 

§  Ak preferujete konzultáciu, na ktorej sa expert bude venovať len Vám a Vášmu projektu objednajte si ju tu: Konzultácia s GrantExpertom.

Zdroj: Portál GrantExpert.sk poskytuje detailné vyhľadávanie v rámci dotačných programov, notifikácie o aktuálnych výzvach, posúdenie oprávnenosti projektového zámeru a výber vhodného experta na základe jeho skúseností a referencií.

 


Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required


Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

OdporúčameAutori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

JUDr. Ondrej Mizerák – právo a legislatíva

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

Krátke informácie zo sveta biznisu

Na vrch