Spojte sa s nami:

Plánujete spoplatniť prístupy k niektorým častiam vášho webu? Ako na to? Predstavujeme vám WordPress plugin YITH Membership

Marketing

Plánujete spoplatniť prístupy k niektorým častiam vášho webu? Ako na to? Predstavujeme vám WordPress plugin YITH Membership

Možno práve rozmýšľate, že by váš web mohol mať sekcie, ktoré budete odkrývať len tým ľudom, ktorí si predplatia členstvo. Určite to poznáte – viaceré slovenské denníky či časopisy majú predplatiteľov a pokiaľ nie ste jedným z nich, vidíte len extrakt z daného článku prípadne rovno odkaz na zakúpenie predplatného. Ak takúto funkcionalitu hľadáte pre svoj projekt postavený na WordPresse, YITH Membership je to pravé pre vás.

Premium verzia poskytuje niekoľko výborných a potrebných funkcionalít, no nenechajte sa odradiť len tým čo vidíte pri popise pluginu.

YITH Membership – ako to celé funguje

YITH Membership plugin pracuje v prostredí WordPress v synchronizácii s Woocommercom. Celá pointa tohto nástroja je v tom, že váš web pretransformuje z obyčajného webu s obsahom na portál, kde majú k vybranému obsahu prístup len tí, ktorí si zakúpia členstvo.

Zakúpenie členstva vlastne znamená zakúpenie produktu na vašej stránke a aj tu platí, že produktov môžete mať niekoľko. Na produkt je naviazané členstvo, ktoré sprístupňuje konkrétny obsah. Ako sme spomínali vyššie, produktov môžete mať koľko chcete – a to znamená, že aj členstvá môžu byť rôzne (mesačné, týždenné, ročné).

Zakúpenie a inštalácia

YITH Membership nenájdete medzi zoznamom pluginov pokiaľ ich budete vyhľadávať cez WordPress. Je  potrebné plugin zakúpiť na oficiálnej stránke YITH Membership. Po zakúpení pluginu si inštalačný súbor môžete stiahnuť priamo v rozhraní YITH Membership.

Tu máte k dispozícii aj zoznam licencií, formulár pre zaslanie requestu pre support a rôzne iné nastavenia. Následne .zip súbor nainštalujete štandardným spôsobom cez WordPress rozhranie.

Po inštalácií môžete svoju licenciu meniť prípadne skontrolovať pomocou admin toolbaru – tu by ste mali vidieť záložku YITH.

Čo nástroj poskytuje

Okrem toho, že si môžete vytvoriť ľubovoľný počet členstiev, je možné pre tieto členstvá nastavovať rôzne parametre a jedným z tých najdôležitejších je dĺžka členstva. Máte možnosť zvoliť časový úsek (počet dní) alebo kľudne aj počet stiahnutí v prípade, že práve táto logika korešponduje s vašou stránkou. Akonáhle tento plugin máte, (napríklad) vaše články dostanú možnosť nastavenia typu členstva a takto samotné články môžete sprístupňovať len členom alebo nechať „free“.

Pokiaľ používate custom post types, nezúfajte – Membership si poradí aj s nimi, hoci budete musieť custom post types prepojiť s nástrojom špeciálnym spôsobom, ktorý vám radi priblížia na supporte tohto produktu (zahŕňa snippety a malé úpravy v kóde).

Užívatelia

Užívatelia po zakúpení konkrétneho produktu majú cez členstvo prístup k danému obsahu. Samozrejme, pokiaľ máte nejaký existujúci web kde už ste túto funkcionalitu používali pomocou iných nástrojov, je možné užívateľov „nahodiť“ do Membership systému a zadať im členstvo manuálne a zohľadniť expiráciu ich členstva.

Príjemným doplnkom sú súhrnné reporty a prehľad o tom, koľko užívateľov na stránke má rôzne členstvá, koľko členstiev expirovalo a pod. Pred koncom expirácie je možné nastaviť automatickú pripomienku, ktorá sa odošle na mail.

Alternatívny obsah

Každý článok / príspevok, v prípade že je zaradený do spoplatneného členstva, má obsah neviditeľný.  V prípade, že by ste chceli užívateľom spraviť radosť alebo ich motivovať k zakúpeniu členstva, môžete im zobraziť alternatívny obsah – text, paragraf, čokoľvek, čo sa zobrazí užívateľom, ktorí členstvo nemajú. Toto nastavenie je individuálne pre každý post.

Ak by ste hľadali možnosť doplniť alternatívny obsah pre všetky posty (musel by byť rovnaký), opäť siahnite po technickej podpore, ktorá vám pošle kúsok kódu, ktorý je možné implementovať a každý spoplatnený post môže mať rovnaký obsah (napríklad preklik na stránku, kde je možné členstvo zakúpiť.)

A na záver

 YITH Membership plugin je pomerne bezpečný aj čo sa týka štýlu, ktorým daný obsah načítava. V minulosti bolo možné vyskakujúce okno, zakrývajúce obsah, pohodlne skryť cez CSS a mohli ste čítať čokoľvek – obsah bol totižto fyzicky na stránke zobrazený celý.

Membership plugin pracuje na sofistikovanejšom princípe a obsah je generovaný až vtedy, keď ste skutočne členom (predplatiteľom). Cena pluginu pre jednu stránku sa pohybuje okolo 90 eur, čo je pomerne prijateľné vzhľadom na možnosti nástroja – je nutné povedať, že po chvíľke sa ho dokáže naučiť používať každý.

Ak teda hľadáte vhodný nástroj pre transformovanie svojho webu na zarábajúci portál postavený na podstate obsahu a nemáte priestor objednať si podobné riešenie na mieru, YITH Membership vám môžeme len a len odporučiť.

 

Zobraziť všetky články od Miriam Baloghová


O autorovi

Miriam Baloghová – 5 rokov sa venuje tvorbe e-shopov a webov na mieru, prioritne postavených na WordPresse a Woocommerce. V spoločnosti Balci s.r.o., kde pôsobí, realizuje projekty pre rôznych klientov a zastrešuje aj komunikáciu. Okrem dobre naprogramovaného kusu kódu ju poteší čas strávený športovými aktivitami a nepohrdne ani zaujímavou knihou.

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Marketing

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch