Spojte sa s nami:

Podľa čoho si zvoliť ideálnu tlačiareň?

zdroj: Proxima Studio / Shutterstock.com

Novinky

Podľa čoho si zvoliť ideálnu tlačiareň?

Atramentová alebo laserová? Neviete sa aj naďalej rozhodnúť? Prinášame vám porovnanie, ktoré vám uľahčí konečný výber.

Uvažujete o kúpe tlačiarne? Potom sa zrejme rozhodujete medzi tou atramentovou alebo laserovou. Líšia sa v technológii tlače a každá z nich má čo ponúknuť. Či atramentová tlačiareň, alebo tá laserová, obe ponúkajú hneď niekoľko výhod, podľa ktorých sa určite rozhodnete.

Stálica na trhu s rozsiahlou ponukou

Atramentové tlače sú na trhu už nejakú dobu a ich vývoj aj naďalej napreduje. Kým kedysi neboli v predaji s mnohými funkciami, dnes si môžete vyberať aj multifunkčné zariadenie s kopírkou a skenerom. Aké výhody tento typ tlačiarne ponúka? V prvom rade ide o nízku cenu, ktorá osloví každého. Jednou z najväčších výhod je vysoká rýchlosť tlače, pričom nijakým spôsobom neznižuje jej celkovú kvalitu.

Naopak, kvalita tlače je na vysokej úrovni, čo často hovorí v jej prospech a mnohí ju pri kúpe uprednostia. Vhodná je najmä na domáce použitie, určite totiž oceníte pri hľadaní vhodného miesta jej malé rozmery. Oproti laserovým tlačiarňam však treba rátať s pravidelným menením atramentu do tlačiarne. 

ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Perfektná voľba na veľký objem tlače

Pri laserových tlačiarňach možno hovoriť o pomerne novej technológii, čoho dôkazom je aj vysoká kvalita tlače. Tonery sú o niečo drahšie, no oproti atramentovým náplniam vydržia dlhšie a vy ich tak nebudete často meniť. Využíva sa najmä vo firmách, ale aj na domáce využitie je výbornou voľbou.

Ak tlačíte veľký počet dokumentov a chceli by ste ich mať vytlačené rýchlo a v perfektnej kvalite, siahnite po laserovej tlačiarni. Prvotná investícia sa vám vráti v podobe nízkych prevádzkových nákladov.

Pokiaľ tlačíte neustále veľké množstvá dokumentov, zvoľte si laserovú tlačiareň. V prípade sporadickej tlače uprednostníte zase tú atramentovú. Treba brať na vedomie, že na výslednú kvalitu tlače vždy vplýva aj kvalita zvoleného papiera. Nemajte obavy ani pri výbere náplní, navštívte e-shop TonerPartner, kde je ponuka skutočne rozmanitá.

Pozrieť ponuku na e-shope

Odporúčame :  Dokáže zvýšiť produktivitu firmy aj obyčajná tlačiareň?

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch