Spojte sa s nami:

Podnikatelia a zamestnávatelia – prihláste na semináre Sociálnej poisťovne. Predídete chybám

Novinky

Podnikatelia a zamestnávatelia – prihláste na semináre Sociálnej poisťovne. Predídete chybám

Sociálna poisťovňa pozýva zamestnávateľov na odborné semináre na tému Elektronická komunikácia so Sociálnou poisťovňou a najčastejšie chyby zamestnávateľov. Semináre budú v pobočkách Sociálnej poisťovne po celom Slovensku v októbri a v novembri 2018.

Semináre budú bezplatné a ich cieľom je pomôcť zamestnávateľom, podnikateľom, vrátane SZČO, ktoré zamestnávajú ďalšie osoby, vyvarovať sa chýb pri plnení povinností v oblasti sociálneho poistenia. Lektormi budú odborníci zo Sociálnej poisťovne, ktorí podnikateľom odpovedia na všetky otázky a vysvetlia postupy pri komunikácii so Sociálnou poisťovňou, aby sa v budúcnosti vyhli chybám, nedorozumeniam alebo pokutám.

Kontroly Sociálnej poisťovne ukazujú, že chyby zamestnávateľov sa opakovane vyskytujú napríklad pri registrácii zamestnancov (poistencov Sociálnej poisťovne), neprihlásením zamestnanca do registra poistencov a sporiteľov, nepredložením výkazu poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie alebo nenahlásením zmien – či u zamestnávateľa alebo u zamestnanca.

Napríklad neodovzdané výkazy zamestnancov Sociálna poisťovne mesačne prostredníctvom sms správ a mailov upozorňuje zhruba 10 tisíc podnikateľov, na aktuálne mesačné nedoplatky až 26 tisíc zamestnávateľov. Ak obratom zareagujú a splnia si svoje zákonné povinnosti zostávajú bez sankcií. Ale ak riešenie problému odkladajú, začne narastať dlh a s nimi aj sankčné postihy.

Termíny seminárov v jednotlivých regiónoch a pobočkách Sociálnej poisťovne záujemcovia nájdu v pozvánkach, ktoré postupne zverejňujeme na webovej stránke www.socpoist.sk.

 

Prihlasiť sa na SEMINÁR

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch