Spojte sa s nami:

Poštová banka ihneď pomôže podnikateľom zasiahnutých koronavírusom bezúročnými pôžičkami

Novinky

Poštová banka ihneď pomôže podnikateľom zasiahnutých koronavírusom bezúročnými pôžičkami

Poštová banka podporuje dnes prijaté opatrenia vlády na podporu  malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí prišli o príjem kvôli koronavírusu. Banka je však pripravená pomôcť im ihneď, aby mohli preklenúť toto náročné obdobie, ktoré by pre nich mohlo byť likvidačné a aby nemuseli rušiť pracovné miesta.

Od zajtra, od pondelka 30. marca 2020, začne poskytovať bezúročné pôžičky podnikateľom do výšky 10-tisíc EUR na subjekt, a to s možnosťou odkladu splátok o 6 mesiacov. Zároveň vyzýva vládu, aby konala rýchlo a aby bankám umožnila pomáhať ešte viac.

Bezúročný úver pre podnikateľov a živnostníkov

Poštová banka ponúka bezúročný úver podnikateľom, živnostníkom, malým a stredným firmám  s ročným obratom do 1 mil. EUR,  ktoré sú zasiahnuté koronavírusom. Ak podnikateľ prejaví záujem o odklad splátok, banka to bude v plnej miere akceptovať. Splátky si môže odložiť maximálne na 6 mesiacov.

„Myslíme si, že je dôležité pomôcť podnikateľom rýchlo. Práve tí malí najťažšie pociťujú reštriktívne opatrenia, ktoré vláda prijala v snahe minimalizovať šírenie ochorenia. Mnohí zo dňa na deň prišli o príjem, nemajú z čoho vyplácať mzdy, uhradiť nájom, či faktúry za energie. Zastavenie spoločenského života tak môže mať pre nich a ich zamestnancov fatálne následky. Preto sme sa aj my rozhodli vyjsť im v ústrety a urobiť všetko preto, aby nebola ohrozená stabilita podnikateľského prostredia, zamestnanosti a ekonomiky krajiny. Po tom, ako náš akcionár poskytol Slovenskej republike dar 4 milióny EUR ide už o druhú priamu pomoc slovenskej ekonomike v týchto ťažkých časoch. Ďalšiu formu pomoci pre občanov Slovenska predstavíme v priebehu tohto týždňa,“ hovorí generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.

Poštová banka tak vie už v prvom týždni pomôcť 500 podnikateľom a celkovú sumu pomoci plánuje navýšiť na 30 mil. EUR, v závislosti od ďalších opatrení vlády

Preto sa na vládu obracia s výzvou na prerokovanie návrhu na zrušenie bankového odvodu, ktorý na konci roka 2019 dosluhujúci kabinet zdvojnásobil.

„Navýšenie bankového odvodu z minulého roku považujeme za protizákonný a v tejto situácii nezodpovedný. Tento rok by Poštová banka mala zaplatiť necelých 15 mil. EUR. Podali sme proti tomu žalobu na súd. Ak banky zaplatia tento neakceptovateľný bankový odvod, v ťažkých časoch nebudú schopné plniť svoju úlohu a pomáhať domácej ekonomike. A predpokladané ekonomické dopady v dôsledku pandémie môžu byť pre viacerých podnikateľov a živnostníkov likvidačné, preto je potrebné okamžite urobiť kroky, ktoré by ich zmiernili. V prípade zrušenia bankového odvodu sa zaväzujeme prerozdeliť podnikateľom vo forme bezúročných pôžičiek výrazne viac, ako máme odovzdať štátu v podobe odvodu v roku 2020,“ dodáva Andrej Zaťko.

O celkovom objeme úverov, ktorý banka vyčlení pre malých, stredných podnikateľov, živnostníkov, ale aj pre fyzické osoby zasiahnuté opatreniami v dôsledku koronavírusu, o maximálnej výške úveru, ktorý budú môcť získať a o podmienkach jeho získania vás budeme informovať v tlačových správach v nasledujúcich dňoch a na www.postovabanka.sk.

Chcem vedieť viac o bezúročnom úvere

 

Odporúčame :  Aj Poštová banka pomôže svojim klientom v ťažkých časoch. Každý prípad posúdia individuálne

Odporúčame :  Poštová banka vlani investovala do inovácií, nového biznisu a pokračuje v rastovej stratégií
Odporúčame :  Koronavírus a jeho dopady na ekonomiku. Pozrite si analýzy štátov Európy

Odporúčame :  KORONAVÍRUS a podnikanie: Manuál krízovej komunikácie. Ako by mali postupovať podnikatelia, živnostníci, manažéri

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch