Spojte sa s nami:

Poštová banka zvyšuje bezkontaktný limit na kartách

ilustračný obrázok: pixabay.com

Novinky

Poštová banka zvyšuje bezkontaktný limit na kartách

Poštová banka od dnes zvyšuje limit pri bezkontaktných platbách z 20 eur na 50 eur. Reaguje tak na vládne opatrenia vo finančnej oblasti, klientom umožňuje platiť bezpečnejšie a minimalizovať riziko šírenia koronavírusu.

Parlament 5. apríla schválil novelu zákona o mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, súčasťou ktorej bolo aj zvýšenie limitu bezkontaktných transakcií z pôvodných 20 eur na 50 eur. Banky mali 14 dní na implementáciu tohto nariadenia. Poštová banka preto od 23. apríla 2020 spúšťa pre svojich klientov bezkontaktnú funkciu kariet navýšenú na sumu 50 eur za platbu.

Rovnako sa mení aj kumulatívny limit po sebe nasledujúcich transakcií bez zadania PIN na 150 eur. „Dve tretiny platieb našich klientov, ktoré vykonajú platobnou kartou, sú bezkontaktné a preto veríme, že si túto službu osvoja ešte viac,“ hovorí Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky. Zmena zvýšenia limitov na tieto platby je trvalá.

Klientom, ktorí chcú platiť bezkontaktne aj pri sumách vyšších ako 50 eur odporúčame používať mobilné zariadenie alebo hodinky, ktoré túto funkciu podporujú. Navyše, pri platení týmito zariadeniami dochádza k tzv. tokenizácii, čo zjednodušene znamená, že sa nepoužívajú skutočné údaje z karty, ale systém vytvára jedinečné číslo, čo zvyšuje bezpečnosť platieb.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vydala 3. marca upozornenie, v ktorom spotrebiteľom odporúča, aby sa vyhýbali platbám v hotovosti a prešli radšej na bezkontaktné platby. Aj týmto spôsobom sa pokúšali zabrániť ďalšiemu prenosu vírusu. V deň, keď WHO vydala toto vyhlásenie, až 38 % používateľov kariet požiadalo o bezkontaktnú funkciu na svojich kartách, čo bolo o 26,6 % viac v porovnaní s predchádzajúcim obdobím*. Zdá sa teda, že koronavírus zrýchlil niektoré procesy a mení spotrebiteľské správanie. Nie je tomu inak ani na Slovensku.

Legenda:

https://www.thefuturistgroup.com/ourblog/2020/3/contactlesscovid2

 

Odporúčame :  Aj Poštová banka pomôže svojim klientom v ťažkých časoch. Každý prípad posúdia individuálne
Odporúčame :  Poštová banka prichádza s ďalším benefitom pre zamestnancov – testovaním na koronavírus
Odporúčame :  Poštová banka výhodné úroky pri hypotékach nemení. Zníženie splátok je preto rozumnejšie ako ich odklad

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch