Spojte sa s nami:

Príbehy – podnikavé ženy: Mariana Murínová – Začínala som z nuly a s nulou, no s veľkou ideou a dnes stojím za 3 spoločnosťami

Marketing

Príbehy – podnikavé ženy: Mariana Murínová – Začínala som z nuly a s nulou, no s veľkou ideou a dnes stojím za 3 spoločnosťami

Mojím snom bolo byť žurnalistikou a sen som si začala plniť na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu v Revúcej. Roky plynuli a život mi v 17 priniesol prvú dcéru a tak som školu dokončila ako matka. Neskôr som pracovala vo veľkej spoločnosti na poste vedúcej bezpečnosti, no po zdravotných problémoch zo stresu som v roku 2015 podala výpoveď s tým, že idem podnikať.

Odporúčame :  Príbehy – podnikavé ženy: Ľubica Noemi - Povedala som si, že na to pôjdem opatrne, ale rázne

Bez znalostí z podnikania

Len s matnou ideou byť sama sebe pánom som sa pustila do spolupráce s dvoma projektami. Stala som sa obchodnou riaditeľkou spoločnosti s motivačnou literatúrou a literatúrou rozvoja www.upbook.sk a hneď nato aj obchodnou riaditeľkou spoločnosti s výživovými doplnkami www.biotechlife.sk .

Bez otáľania sa pustiť do podnikania bol risk

Navyše som začínala z nuly a s nulou, no s veľkou ideou. Prvé výsledky na seba síce nechali čakať rok, avšak dnes môžem povedať, že sa stávame súčasťou trhu. Medzitým som pre partnerove vážne zdravotné problémy musela prijať opäť trvalý pracovný pomer, kde som pracovala ako obchodný zástupca. V spoločnosti som však v marci 2016 skončila, čo bolo pre mňa obrovským šťastím. Moje srdce to tiahlo ešte k detským knihám.

A tak k 1.aprílu, na moje 26.narodeniny, som si darovala e-shop s detskou literatúrou www.knihydetstva.sk. Chcem, aby moje kníhkupectvo bolo pre ľudí viac ako len obyčajný e-shop s knihami a chcem pre deti a ich rodičov priniesť niečo, čo v poslednej dobe najmä kvôli technológiám zaniká – chcem, aby sme mali opäť prioritu tráviť čas so svojimi deťmi pri čítaní kníh.

A tak vznikol projekt #čítajmedeťom, kde učím deti láske ku knihám spoločným čítaním v školách, či materských centrách.

Deti, ktoré čítajú a ktorým rodičia čítajú od malička, bývajú inteligentnejšie a majú širšiu slovnú zásobu, čo je obrovský dar do ich budúcnosti a to učím práve rodičov. V našej ponuke nájdete tisíce detských titulov od rôznych vydavateľstiev.

Knihy sama deťom čítam a spoločne tvoríme blog, kde predstavujeme najkrajšie detské knihy, či rodičov, ktorí svojim deťom čítajú a chcú so svojimi deťmi tráviť svoj čas. Moje deti však už teraz chápu, že nechcú svoj život stráviť ako pracovníci a preto sa už dnes pomaly učia podnikaniu.

Naše vizitky pre spoločnosť knihydetstva sú jedinečné, nakoľko ich vyrábajú práve moje dcéry, ktoré ich kreslia a za ktoré “inkasujú” peniaze, ktoré neskôr opäť vkladajú do materiálu na tvorenie, či na sladkosti v bufetoch v škole 🙂

Začala som podnikať “bez inštruktáže”

A mala som to šťastie, že som sa mohla zúčastniť projektu “Podnikavé ženy” od Slovenskej sporiteľne, kde som sa dostala k výbornému know-how. Projekt mi otvoril dvere k novým obzorom a stal sa mojím hnacím motorom na veľmi dlhé obdobie.

Dnes by som potrebovala 48hodinový deň, aby som všetky nové nápady mohla aplikovať. Projekty, ktoré pre ľudí tvorím sú mojou srdcovkou a mojím snom je priniesť ľuďom krajší zajtrajšok. V podnikaní vidím zmysel svojho života. Ak chcete o nás vedieť viac, navštívte nás na www.knihydetstva.blogspot.sk

 

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Zobraziť komentáre

Viac v kategórii Marketing

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch