Spojte sa s nami:

Prvé centrum pre 3D tlač v Banskej Bystrici. Pri jeho zrode stojí Petr Štěpánek

Novinky

Prvé centrum pre 3D tlač v Banskej Bystrici. Pri jeho zrode stojí Petr Štěpánek

V Banskej Bystrici vzniklo v marci tohoto roku prvé špecializované centrum pre 3D tlač. Čo to znamená a s čím tu ľuďom alebo firmám pomáhate?

V skratke poskytujeme modelovanie, výrobu a poradenstvo pre 3D tlač (aditívne technológie). Pomáhame aj ľuďom, prevažne však naše služby využívajú firmy.

Aby som mohol v lepšie definovať tieto služby, vysvetlím to na nasledovných riadkoch.

Keďže 3D tlač je v podstate digitálna výroba, je potrebné zadať na vstupe digitálny model. Veľakrát príde klient s nápadom, ktorý má len vo forme myšlienky alebo na papieri a cez prototypovanie sa dostávame k finálnemu produktu. Preto zabezpečujeme aj 3D modelovanie.

Samotná výroba dielov, či už pre prototypovanie alebo pre malosériovú výrobu prebieha z časti aj v našich priestoroch. Aby sme dokázali dodanie a výrobu zabezpečiť v čo možno najkratšom možnom čase, disponujeme aktuálne až piatimi 3D tlačiarňami s rôznymi technológiami výroby. Vyrábame široké spektrum výrobkov, od prezentačných modelov, cez funkčné diely strojov až po dentálne pomôcky. Možnosti sú naozaj obrovské.

Poslednou službou je poradenstvo, čo však vnímame ako veľmi dôležitú súčasť, pretože výrazne podporuje aj zvyšné služby. Z kľúčového know-how, ktoré sme roky získavali, môžu čerpať aj naši klienti. To sa následne prejaví na výbere vhodnej technológie, vhodného materiálu alebo optimalizácie dizajnu dielu.

Kanceláriu sme otvorili v nových priestoroch 365.labbu, komunitno-coworkingového centra. Sme teda súčasťou aktívneho života aj iných odborníkov, pričom máme priestory otvorené aj pre verejnosť priamo v centre mesta na Lazovnej 5. Radi Vás tam privítame osobne.

Viac informácií o nás nájdete aj na www.stepanek3d.sk

Fotogaléria k článku:

Autor článku: Ing. Petr Štěpánek, špecialista pre 3D tlač a konateľ spoločnosti Future Media Production, s.r.o.

Odporúčame :  Rozhovor: Petr Štěpánek – Na akej úrovni je 3D tlač na Slovensku? Má už svoje miesto aj na slovenskom trhu?

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch