Spojte sa s nami:

Rozmýšľate nad kúpou vhodnej tlačiarne do domácnosti? Vsaďte na atramentovú tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie

Zdroj obrázku: Antonio Guillem / Shutterstock.com

Novinky

Rozmýšľate nad kúpou vhodnej tlačiarne do domácnosti? Vsaďte na atramentovú tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie

V dnešnej dobe sa už nikto z nás nezaobíde bez techniky  a jej prístrojov. Zvykli sme si používať najnovšie výdobytky techniky v každodennom živote a berieme ich ako samozrejmosť. Nepochybne k nim patrí aj tlačiareň, ktorá si našla svoje miesto nielen vo firmách, ale aj v našich domácnostiach.

Odporúčame :  Podľa čoho si zvoliť ideálnu tlačiareň?

Výber tlačiarne do domácnosti

Keď sa rozhodneme pre kúpu nejakej spotrebnej veci, väčšinou uvažujeme nad tým, či splní svoj účel a nájde patričné využitie. Platí to aj v prípade tlačiarne. Bežne ju máme aj doma a používame ju podľa potreby. Možno však povedať, že domáca tlačiareň nezvykne byť natoľko vyťažená ako tá, ktorú máme v práci.

Viacerí odborníci na túto techniku odporúčajú na domáce účely kúpu atramentovej tlačiarne alebo multifunkčného zariadenia. Okrem samotnej tlače môžeme skenovať či kopírovať požadované texty alebo dokumenty. Výhoda atramentovej tlače je aj v tom, že nám zabezpečí vysokú kvalitu tlačených fotiek. Hoci je tento typ tlačiarne cenovo výhodnejší v porovnaní s laserovou tlačiarňou, rozhodne sa však neodporúča kúpiť tú najlacnejšiu, pretože môžeme „preplatiť“ na cenovo nevýhodných náplniach.

Osvedčenou značkou atramentových tlačiarní medzi spotrebiteľmi je známa klasika HP, ideálna voľba tlačiarne do domácnosti na bežné používanie. Ak ste napríklad majiteľom atramentovej tlačiarne HP DESKJET IA 2645, budete potrebovať do nej náplň hp 650, ktorú môžete zohnať aj vo väčšom – cenovo výhodnejšom balení – čiernu, farebnú alebo kombináciu čiernej a farebnej.

Na domáce využitie i pracovné účely

Pri výbere a následnej kúpe tlačiarne nás ovplyvňuje aj jej cena. Automaticky sa obzeráme po tlačiarňach, ktoré sú lacnejšie a ich funkcie príliš neberieme do úvahy. Treba si však uvedomiť, že nie vždy lacnejšia voľba znamená výhodnú investíciu. Pochopíme to vtedy, keď sa nám minie náplň a budeme potrebovať náhradnú, ktorej cena bude príliš vysoká.

Z toho dôvodu by sme mali radšej viac zainvestovať hneď na začiatku, pri kúpe tlačiarne, aby sme si neskôr mohli kupovať náplne za primerané ceny. V tomto prípade by dobrou voľbou mohli byť tlačiarne značky Epson, ktoré sú kvôli prijateľným cenám obľúbené vo firmách i v domácnostiach. Predstavujú zlatú strednú cestu pre tých, ktorí žiadajú kvalitu za rozumnú cenu.

Platí to napríklad o atramentovej tlačiarni Epson Expression Home XP-245, ktorá sa stala vďačným pomocníkom na pracoviskách i v našich domácnostiach. Výhodou je, že toner do Epson xp 245 je ľahko dostupný aj vo viacerých e-shopoch za rozumné ceny vo výhodných baleniach.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

 

Odporúčame :  Dokáže zvýšiť produktivitu firmy aj obyčajná tlačiareň?

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch