Spojte sa s nami:

SIEA predlžuje termín pre ukončenie projektov žiadateľov o kreatívny voucher do júla

zdroj: MH SR

Novinky

SIEA predlžuje termín pre ukončenie projektov žiadateľov o kreatívny voucher do júla

V snahe zmierniť ekonomické dopady spôsobené šírením ochorenia COVID-19 pristupuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu (NP PRKP) k opätovnému predĺženiu koncových termínov pre ukončenie projektov žiadateľov o kreatívne vouchre s architektmi, dizajnérmi, marketérmi alebo programátormi do 31. júla 2020.

„V čase od prijatia mimoriadnych opatrení v dôsledku ochorenia COVID-19 bolo umožnené postupné i viacnásobného predkladanie dokumentácie podľa ich dostupnosti z dotknutých inštitúcií a tretích strán. Tento fakt spolu s prísnymi karanténnymi nariadeniami platnými v mesiacoch marec a apríl 2020 znemožnili postupovať v takom tempe ako pred vyhlásením mimoriadnej situácie. Preto sme predĺžili termín, do ktorého je možné podporené projekty zrealizovať a požiadať o preplatenie prideleného vouchera,“ vysvetlil komunikačný manažér SIEA Stanislav Jurikovič.

Z pôvodne stanoveného dátumu 16. marca 2020 bol termín predĺžený na 31. júl 2020

Podrobné zmeny sú uvedené v usmernení č. 6, ktoré je zverejnené na stránke projektu (www.vytvor.me) – USMERNENIE_k Výzvam KV_č. 6. V prípade záujmu o ďalšie informácie súvisiace s predĺžením termínu je možné kontaktovať konzultačné centrá národného projektu v Bratislave a v Košiciach, na https://www.vytvor.me/kontakt.

Kreatívne vouchere sú určené pre mikro, malé a stredné podniky, ktoré majú záujem inovovať a využiť pritom služby z vybraných oblastí kreatívneho priemyslu. Nová forma európskej pomoci je spolufinancovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. V rámci národného projektu budú počas jeho trvania vydané vouchere v hodnote 7,5 milióna € pre minimálne 1 500 slovenských podnikov.

Odporúčame :  Na kreatívne vouchere na dizajn je v prvej výzve vyčlenených 500 000 €

 

zdroj: MH SR 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch