Spojte sa s nami:

Slováci hľadajú prácu najviac v mesiaci január, firmy zas v máji. Z dní prevláda pondelok

Novinky

Slováci hľadajú prácu najviac v mesiaci január, firmy zas v máji. Z dní prevláda pondelok

Mesiac, kedy je dostupných najviac voľných pracovných ponúk, nie je zároveň obdobím, kedy si uchádzači najčastejšie hľadajú prácu. Spoločnosť Profesia sa pozrela na trendy hľadania nových zamestnancov a reakcií uchádzačov na Slovensku.

Analýza sledovala správanie sa firiem a uchádzačov za posledné tri roky. Ukazuje sa, že najvhodnejšie obdobie na zmenu práce je pred začiatkom leta, uchádzači však hľadajú nové zamestnanie skôr v zime.

Najviac voľných miest pred letnými prázdninami

Zamestnávatelia na Profesia.sk zverejňujú najčastejšie ponuky v máji a júni. V prvej päťke skončili však aj mesiace po letných prázdninách – október a september. Uchádzači, ktorí si hľadajú prácu počas prvých mesiacoch, majú každoročne najviac príležitostí v marci.

Naopak, najmenej ponúk uverejňujú zamestnávatelia každoročne v decembri. Menšia ponuka pracovných príležitostí je tiež pravidelne dostupná v novembri a vo februári.

Odporúčame :  Ponuka práce: samostatný účtovník / senior accountant pre spoločnosť Fontionnel & Co, Nové zámky

Uchádzači plnia novoročné predsavzatia

Z pohľadu reakcií na ponuky je najfrekventovanejším mesiacom január. To môže súvisieť práve stlacovpredsavzatiami, ktoré si dávajú Slováci do nového roka. Druhým najobľúbenejším je február a to aj napriek tomu, že ide o jeden z mesiacov, kedy býva na Profesia.sk každoročne najmenej ponúk.

Keď sa pozrieme na spodok rebríčka, tak môžeme vidieť, že ľudia si hľadajú prácu na Profesii najmenej v decembri, kedy je na portáli aj najmenšia ponuka. Nasledujú mesiace júl a apríl.

Najviac pracovných ponúk prináša začiatok týždňa

Portál Profesia tiež vyhodnotil aktivitu zamestnávateľov a uchádzačov počas týždňa. Ukazuje sa, že v roku 2018 pridávajú zamestnávatelia najviac pracovných ponúk v pondelok. Na druhom mieste skončil utorok a na tretej priečke piatok.

Odporúčame :  Vyjadrenie Asociácie personálnych agentúr Slovenska k vystúpeniu premiéra SR po rokovaní Vlády SR o problematike riešenia nedostatku pracovnej sily

Celkovo však uchádzači reagujú najmenej počas víkendu, pričom rozdiel medzi aktívnym hľadaním práce počas týždňa a víkendu je priepastný.

 

Chcem pozrieť aktuálne pracovné ponuky

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch