Spojte sa s nami:

Slovák získal významnú pozíciu v Európskej konfederácii daňových poradcov (CFE Tax Advisers Europe)

Branislav Kováč

Novinky

Slovák získal významnú pozíciu v Európskej konfederácii daňových poradcov (CFE Tax Advisers Europe)

Branislav Kováč sa už po 3. krát stal členom výkonného výboru a pokladníkom v Európskej konfederácii daňových poradcov (CFE Tax Advisers Europe). Slovensko tak bude mať aj ďalšie dva roky zastúpenie v najvýznamnejšej európskej organizácií združujúcej daňových poradcov. Výkonný výbor je zodpovedný za denno-dennú prácu CFETax Advisers Europe. Výbor monitoruje vývoj v oblasti daňového práva a profesie daňového poradcu v Európe.

Odporúčame :  Rozhovor s odborníkom: Dana Droppová - členka prezídia, Slovenská komora daňových poradcov

Branislav Kováč – viceprezident Slovenskej komory daňových poradcov: „Som rád, že som dostal dôveru členských organizácií združených v CFE Tax Advisers Europe. Budem sa snažiť, aby som naďalej dôsledne presadzoval záujmy daňových poradcov v Európe a prispieval k napĺňaniu cieľov organizácie CFE Tax Advisers Europe.” 

Branislav Kováč

Viceprezidenta SKDP  Branislava Kováča zvolilo Valné zhromaždenie európskej konfederácie komôr a asociácií daňových poradcov CFE Tax Advisers Europe, ktoré sa konalo dňa 28. septembra 2018 v Londýne.

Na stoličku prezidenta CFE Tax  Advisers Europe znovu zasadne Piergiorgio Valente z Talianska, novým generálnym tajomníkom sa stal Martin Phelan z Írska, viceprezidentmi budú Gary Ashford zo Spojeného Kráľovstva, Anna Misiak z Poľska a Petra Pospíšilová z Českej republiky.

Ďalším členom Výkonného výboru sa stal doterajší viceprezident Bruno Gouthiere z Francúzska

Predsedníčkou Daňového výboru (Fiscal Committee) bude naďalej pani Stella Raventós-Calvo zo Španielska a predsedom Výboru pre profesijné záležitosti (Professional Affairs Committee) bude Wim Gohres z Holandska.

Európska konfederácia daňových poradcov (CFE Tax Advisers Europe) sa bude špeciálne zaoberať digitalizáciou. Digitalizácia musí byť využitá v prospech ľudí, daňových poplatníkov. Pri absencii regulácie prináša digitalizácia riziká, s ktorými sa budeme musieť vysporiadať.

CFE preto zriadila nový výbor, ktorý sa bude venovať technológiám v oblasti daní a digitálnej ekonomike (Tax Technology Committee). Jeho predsedom sa stal Ian Hayes zo Spojeného Kráľovstva.

CFE Tax Advisers Europe (pôvodne Confédération Fiscale Européenne) so sídlom v Bruseli je organizáciou, ktorá reprezentuje viac ako 200 tisíc daňových poradcov v Európe. Táto organizácia bola založená v roku 1959 a združuje dokopy 30 národných komôr a asociácií z 24 európskych krajín.

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch