Spojte sa s nami:

Slovenský startup s podporou 300 000 €

ilustračný obrázok: pixabay.com

Novinky

Slovenský startup s podporou 300 000 €

Švajčiarsky investor BaseTech Ventures vidí potenciál v kryptomenách a v slovenskom startupe Fumbi. Podporil ho ďalšou investíciou vo výške 300,000€. 

Odporúčame :  Budúcnosť kryptomien podľa G20

Po roku veľmi úspešného fungovania na Slovensku sa Fumbi rozhodlo expandovať na ďalšie trhy vrátane českého a poľského. To sa im darí aj za pomoci ďalšej investície od švajčiarskeho fondu BaseTech Ventures v hodnote 300,000 €. Ten vidí v kryptomenách a v službe, ktorú Fumbi ponúka, veľký potenciál a rozhodli sa tento projekt ďalej podporiť.

Boli sme príjemne prekvapení, aký bol v roku 2019 záujem verejnosti o kryptomeny a investovanie do nich. Fumbi za jeden rok dosiahol niekoľko tisíc užívateľov a stal sa tak lídrom na slovenskom trhu. Krajiny, kam Fumbi bude s našou novou investíciou expandovať, sú podobné Slovensku, a takáto služba pre širokú verejnosť je tam tiež veľmi potrebná. Preto očakávame veľmi podobný scenár.” Roland Tauchner, CEO BaseTech Ventures.

Čiastočná konverzia na základné imanie

Fumbi malo doteraz základné imanie len v hodnote 100€, čo v niektorých investoroch mohlo vyvolávať obavy. S prichádzajúcou novou investíciou sa to ale mení a základné imanie sa navyšuje na 150,374 €. Tá zodpovedá už predtým investovaním prostriedkom švajčiarskeho partnera, ktorý celkovo už investoval do Fumbi viac než 450,000 €

V startupe sa snažíte v prvom rade priniesť produkt a preukázať jeho životaschopnosť na trhu. Mnohé detaily, ako je napríklad základné imanie spoločnosti, musia vtedy počkať. Sme veľmi radi, že sme aj so zahraničným partnerom tento problém doriešili. Kvoli korone asi budeme na zápis do obchodného registra čakať dlhšie, ale už ide len o formality” Juraj Forgács, zakladateľ Fumbi.

O Fumbi

Fumbi je prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá prináša komplexné riešenie pre inteligentné a bezpečné investovanie do kryptomien. S počtom 10,000 užívateľov a priemernou investíciou 600€ je lídrom na slovenskom trhu. Fumbi sa riadi slovenským právom a nevyužíva kolektívne investovanie. Klienti Fumbi zostávajú priamymi a výlučnými vlastníkmi svojich kryptomien.

Odporúčame :  Čo je to KRYPTOMENA a akú má právnu povahu?
Odporúčame :  Bitcoin nemá na Slovensku právnu definíciu a ani predpis. Všeobecne to platí pre obchodovanie v kryptomenách

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch