Spojte sa s nami:

Sociálna poisťovňa: Poradenské semináre Sociálnej poisťovne absolvovalo 1625 zamestnávateľov

Novinky

Sociálna poisťovňa: Poradenské semináre Sociálnej poisťovne absolvovalo 1625 zamestnávateľov

S cieľom znižovať chybovosť zamestnávateľov v oblasti sociálneho poistenia Sociálna poisťovňa pripravila vo svojich pobočkách v októbri a v novembri ďalšiu sériu poradenských dní a seminárov. Hlavnou témou boli časté a opakujúce sa chyby zamestnávateľov v elektronickej komunikácii, najmä v registračných listoch zamestnávateľov, v registračných listoch fyzických osôb, v mesačných výkazoch a výkazoch poistného.

Zamestnávatelia po týchto chybách často odvádzajú poistné v nesprávnej výške, za čo im hrozí penalizácia a ďalšie nepríjemnosti spojené s vymáhaním ich dlhov voči štátu.

Poradiť sa a prekonzultovať si aj ďalšie otázky z oblasti sociálneho poistenia prišlo 1625 zástupcov zamestnávateľov. Najväčšiu účasť zaznamenali pobočky Sociálnej poisťovne v Bratislave (148 účastníkov) a v Košiciach (137). Séria podujatí potvrdila, že zamestnávatelia majú o tento spôsob vzdelávania záujem a pomáha im predchádzať problémom v budúcnosti.

Okrem týchto podujatí, ktoré sa pravidelne konajú na jar a na jeseň, majú zamestnávatelia možnosť poradiť sa v pobočkách Sociálnej poisťovne kedykoľvek to považujú za potrebné. Informácie nájdu aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Chyby zamestnávateľov pri platení poistného a ďalšie témy v časti Zamestnávateľ. O radu môžu žiadať aj v Informačno-poradenskom centre SP. Odpovede na otázky, ktoré sa týkajú priamo fungovania e-Služieb Sociálnej poisťovne, si zase môžu zistiť prostredníctvom Kontaktného formulára v e-Službách.

Odporúčame :  Živnostníci a dobrovoľne poistení: Vypočítajte si poistné od januára 2020 v nových kalkulačkách

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch