Spojte sa s nami:

Sociálna poisťovňa pripravuje semináre pre zamestnávateľov

Novinky

Sociálna poisťovňa pripravuje semináre pre zamestnávateľov

Sociálna poisťovňa opäť pripravuje sériu bezplatných poradenských seminárov pre zamestnávateľov, ktoré sa uskutočnia koncom apríla a v máji. Na stretnutiach sa zamestnávatelia dozvedia o najčastejších chybách, ktorých sa dopúšťajú pri platení poistného a oznamovaní údajov.

Sociálna poisťovňa len v marci 2019 prijala od zamestnávateľov 168 014 riadnych mesačných výkazov pričom 2341 malo viac ako jednu chybu a v takmer stovke z nich bolo 10 a viac chýb. Znamená to, že títo zamestnávatelia si riadne nesplnili svoju zákonnú povinnosť a tieto chyby zároveň Sociálnej poisťovni spôsobujú výraznú administratívnu záťaž pri ich dodatočnom riešení.

Odporúčame :  Ako zrušiť alebo pozastaviť živnosť + aké sú povinnosti voči Sociálnej poisťovni?

Semináre budú preto zamerané na vysvetlenie najčastejších chýb v komunikácii so Sociálnou poisťovňou a ako im predchádzať – najmä pri registrovaní zamestnancov a „dohodárov“, pri práci s mesačnými výkazmi a platení poistného alebo pri práci s evidenčnými listami dôchodkového poistenia. Zamestnávatelia si na stretnutiach budú môcť prediskutovať aj ďalšie otázky a nejasnosti.

Konkrétne miesta a termíny zverejníme na webovej stránke podľa pobočiek Sociálnej poisťovne tu: SEMINÁRE PRE ZAMESTNÁVATEĽOV V POBOČKÁCH SP (Miesta a termíny)

Vzhľadom na záujem o semináre organizované Sociálnou poisťovňou a kapacitné možnosti odporúčame záujemcom, aby sa na seminár vopred prihlásili vo svojej pobočke podľa inštrukcií v pozvánkach, ktoré budeme postupne zverejňovať.

 

Termíny a miesta školení

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch