Spojte sa s nami:

Štátny tajomník Ján Oravec navštívil Amazon. Predstavené boli opatrenia v boji s pandémiou Covid 19

Novinky

Štátny tajomník Ján Oravec navštívil Amazon. Predstavené boli opatrenia v boji s pandémiou Covid 19

Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec sa stretol s generálnym riaditeľom logistického centra Amazonu Radkom Stegbauerom v prevádzke v Seredi. Cieľom stretnutia bolo predstavenie bezpečnostných opatrení zavedených v spoločnosti, ale aj diskusia o vývoji slovenskej ekonomiky v čase koronakrízy či opatrenia na zmiernenie negatívneho dopadu na ekonomiku. 

Ministerstvo hospodárstva SR vypracovalo zákon “lex korona“, súbor vyše stovky opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia, s cieľom zmierniť negatívne následky pandémie koronavírusu na Slovensku. Na základe pripomienok priamo od podnikateľov rezort už pripravuje ďalší takýto súbor opatrení, aby sa čo najviac zjednodušilo podnikateľské prostredie na Slovensku. Zároveň rezort zbiera od podnikateľov aj informácie o tom, aké preventívne opatrenia proti COVID-19 prijali.

„Praktické znalosti a skúsenosti predovšetkým nadnárodných veľkých firiem v tejto oblasti môžu byť inšpiráciou aj pre ostatných,“ zdôraznil štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec, ktorý v tejto súvislosti navštívil spoločnosť Amazon v Seredi.

Súčasťou návštevy štátneho tajomníka bola aj prehliadka logistického centra, v ktorom sú aplikované bezpečnostné opatrenia. Ide hlavne o zabezpečenie sociálneho odstupu, pri vstupe do budovy sa meria teplota každému zamestnancovi, zvýšil sa počet prestávok a skupín zamestnancov. V pláne je aj používanie asistenta rozostupov – ide o technológiu, ktorá pomáha zamestnancom dodržiavať odstup 2 metre.

Informatívne stretnutia zamestnancov sú pre pandémiu presunuté do interného rozhlasu. Spoločnosť tiež zdvojnásobila počet autobusových liniek dotovanej dopravy zamestnancov, aby sa autobusy naplnili len na 25 %. ,,Všetci chceme, aby boli opatrenia účinné, ale bez toho, aby bola ekonomika odstavená“, povedal štátny tajomník rezortu hospodárstva.

,,Koronavírus tu je a pravdepodobne istý čas ešte bude a mali by sme sa naučiť s ním žiť. Amazon je dobrým príkladom toho, že sa to dá,“ dodal Oravec. „Snažíme sa vytvoriť čo najbezpečnejšie a najpriaznivejšie podmienky pre našich zamestnancov a radi sa o praxou overené opatrenia podelíme aj s ostatnými,“ doplnil generálny riaditeľ Amazonu Sereď Radek Stegbauer.

Odporúčame :  Súkromná autobusová doprava - dopravcovia môžu požiadať rezort hospodárstva o pomoc
Odporúčame :  Dotácia na nájomné pre podnikateľov: Požiadať už môžu aj podniky v ťažkostiach

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch