Spojte sa s nami:

Zamestnávatelia – prihláste sa na semináre na pobočkách sociálnej poisťovne

Novinky

Zamestnávatelia – prihláste sa na semináre na pobočkách sociálnej poisťovne

Sociálna poisťovňa opäť pripravuje sériu bezplatných poradenských seminárov pre zamestnávateľov, ktoré budú v októbri a v novembri 2019. Na stretnutiach sa zamestnávatelia dozvedia o najčastejších chybách, ktorých sa dopúšťajú pri platení poistného a oznamovaní údajov, ale aj to, ako im predchádzať a vyhnúť sa problémom v budúcnosti.

Sociálna poisťovňa len v septembri 2019 musela upozorniť 8 362 zamestnávateľov na neodovzdané mesačné výkazy (za júl)

Ďalším problémom je chybovosť v odovzdaných mesačných výkazoch poistného. Za prvý polrok 2019 ich bolo 129 459, čo je výrazne viac ako v porovnateľnom období predošlého roka, keď ich zamestnanci Sociálnej poisťovne museli opraviť 93 498. Tieto chyby spôsobujú Sociálnej poisťovni výraznú administratívnu záťaž pri ich dodatočnom odstraňovaní a stávajú sa problémom pre zamestnávateľov alebo aj ich zamestnancov do budúcnosti.

Semináre budú preto zamerané na vysvetlenie najčastejších chýb v komunikácii so Sociálnou poisťovňou a ako im predchádzať – najmä pri registrovaní zamestnancov a „dohodárov“, pri práci s mesačnými výkazmi a platení poistného alebo pri práci s evidenčnými listami dôchodkového poistenia.

Zamestnávatelia si na stretnutiach budú môcť prediskutovať aj nadchádzajúce zmeny v sociálnom poistení, ale aj ďalšie otázky, ktoré považujú za dôležité.

Konkrétne miesta a termíny postupne zverejňujeme na webovej stránke podľa pobočiek Sociálnej poisťovne tu: SEMINÁRE PRE ZAMESTNÁVATEĽOV V POBOČKÁCH SP (Miesta a termíny).

Vzhľadom na záujem o semináre organizované Sociálnou poisťovňou a kapacitné možnosti odporúčame záujemcom, aby sa na seminár prihlásili vopred vo svojej pobočke podľa inštrukcií v pozvánkach.

 

Chcem sa prihlásiť na SEMINÁR

 

 

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch