Spojte sa s nami:

Záujem návštevníkov o Slovensko naďalej rastie – uvádza Ministerstvo dopravy

Novinky

Záujem návštevníkov o Slovensko naďalej rastie – uvádza Ministerstvo dopravy

Turizmus na Slovensku zažíva svoj historicky najvýraznejší pozitívny rast. Aj v prvom kvartáli tohto roka návštevníci opäť vyhľadávali Slovensko ako svoju dovolenkovú destináciu a chceli našu krajinu spoznávať. 

Viac ako 1,2 milióna hostí sa ubytovalo počas prvých troch mesiacov na Slovensku. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to nárast o 4,4 percenta. Odvetvie cestovného ruchu tak potvrdzuje svoj významný potenciál a dôležité postavenie aj v národnom hospodárstve.

„Je to veľmi dobrý signál, že turistickému odvetviu u nás sa v poslednom období výborne darí. Rastúca návštevnosť ukazuje, že dokážeme ľudí prilákať a zaujať,  a tiež konkurovať. Musíme však naďalej vytrvalo pracovať na kvalite, inováciách  a originalite, ktorú vieme ponúknuť svetu, aby sme nezaostávali a držali krok s najlepšími,“ povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Po vlaňajšej rekordnej sezóne tak objem návštevnosti na Slovensku pokračuje v nastúpenom trende

Počas prvých troch mesiacov strávilo viac ako milión ubytovaných hostí na Slovensku cca 3,2 mil. prenocovaní a ich pobyt trval v priemere 2,8 nocí. Väčšinový podiel z návštevníkov si naďalej udržiavajú domáci obyvatelia, t.j. 63%, čo predstavuje počet viac ako 730-tisíc našincov, ktorí sa vybrali spoznávať svoju domovinu.

Zahraničných hostí sa v jednotlivých destináciách Slovenska ubytovalo približne 430-tisíc. Najviac zahraničných návštevníkov prišlo zo susedných štátov a Nemecka (spolu 60 %).Najpočetnejšou skupinou boli hostia z Českej republiky (29 %), Poľska (13 %), Nemecka (8 %), Maďarska (6 %), Ukrajiny ( 4 %) a Rakúska (4 %).

Dovolenkári spoza hraníc sa zaujímali dominantne o Bratislavský kraj  (39 %), pričom z miest vyhľadávali okrem Bratislavy Liptovský Mikuláš, Poprad a Ružomberok. Slováci si za cieľ svojej domácej dovolenky vyberali najmä Žilinský kraj (24,5%). Medzi najobľúbenejšie lokality našincov patrili Poprad, Bratislava, Liptovský Mikuláš a Žilina.

 

zdroj: Ministerstvo dopravy SR

 

 

Odoberajte novinky Biznis klubu na Váš mail

* indicates required

Vyjadri svoj názor

Prepájam podnikateľov, organizujem rôzne stretnutia a vzdelávacie aktivity zamerané na podnikateľov. Rád diskutujem na témy o podnikaní a usmerňujem správnymi otázkami - takto spoločne hľadáme odpovede a riešenia. Som členom Slovenskej živnostenskej komory (predseda krajskej zložky v Nitre). Mám rád kávu, vo voľnom čase brázdim hory na horskom bicykli.

Viac v kategórii Novinky

Najčítanejšie:

Sledujte nás na Facebooku:OdporúčameOdporúčame:

Autori článkov pre portál:

Biznisklub.sk ISSN 2585-9250

Marek Štrba – šéfredaktor

Miroslav Gandžala – účtovníctvo

Ing. Michal Kučera – pokladnice, VRP

Ing. Ondrej Mizerák M. Sc. – podnikateľské poradenstvo

JUDr. Martin Bajužík – advokát

Mgr. Andrej Srnka – technické zabezpečenie / GDPR

JUDr. Katarína Kročková – ochrana osobných údajov / GDPR

Ing. Soňa Ondrejková – biznis mentoring a tvorba individuálnych biznis riešení

JUDr. Lenka Katríková – obchodné právo, ochrana osobných údajov, duševné vlastníctvo

JUDr. Zuzana Niederlandová – právo a legislatíva

Ing. Emil BURÁK, PhD. – ekonóm a daňový odborník

Peter Tomčány – účtovníctvo a účtovné poradenstvo

 

Zobraziť všetkých autorov

Na vrch