nedeľa, 16 júna, 2024
HomeLifestyleMoringa ako najkomplexnejší prírodný vitamín: Aké prináša výhody?

Moringa ako najkomplexnejší prírodný vitamín: Aké prináša výhody?

Moringa znižuje hladinu cukru v krvi, potláča zápaly a je skvelým riešením na podporu imunitného systému. To však ani zďaleka nie je všetko. Obsahuje vysoko účinné látky, vďaka ktorým prináša blahodarne vlastnosti na organizmus.

Najskôr si však povieme niečo o tom, čo je to vlastne moringa. Vo všeobecnosti ide o drevinu a častokrát sa nazýva aj ako ,,zázračný strom“. Svojím pôvodom je priamo z Indie, no rastie aj na území Ázie či Afriky. Moringa je známa svojimi oválnymi listami a kvetmi, ktoré sú svetlo – žltej farby. Najčastejšie sa predáva vo forme výživových doplnkov, ktoré si môžete zaobstarať aj na stránke matchaday.sk.

Vedeli ste, že: výnimočná drevina moringa sa v liečiteľstve využíva už stovky rokov? Vždy sa používali najmä jej korene, ktoré slúžia na zmiernenie tráviacich ťažkostí.

Obsah účinných látok

Hovorí sa, že moringa patrí medzi nutrične najbohatšie rastliny na svete. Čo všetko obsahuje? Ide, predovšetkým, o vitamíny, minerály, antioxidanty či aminokyseliny. Má v sebe až o 7 – krát viac vitamínu C ako citrusy, 25 – krát viac železa ako špenát a 15 – krát viac draslíka ako banány.

Obsahuje aj dostatočné množstvo bielkovín, dokonca, vo väčšom množstve ako hovädzí steak. Z tých najúčinnejších látok sa v nej nachádzajú vitamíny skupiny A, B, C, E a K. Taktiež obsahuje v rámci minerálov železo, horčík, vápnik či draslík.

Aké má moringa účinky?

Keďže moringa má tak veľké množstvo účinných látok, prináša aj blahodarne účinky na organizmus. Dokáže podporiť celkové zdravie a pri jej pravidelnom užívaní sa mnohí ľudia cítia oveľa lepšie. Aké konkrétne účinky na zdravie človeka prináša?

Protizápalové vlastnosti

Ak sa v tele vyskytne zápal, ide o prirodzenú reakciu organizmu na infekciu. Pokiaľ však pretrváva dlhodobo, môže priniesť viaceré zdravotné komplikácie. V tomto prípade je však veľmi nápomocná práve moringa. Obsahuje zložky, ktoré potláčajú zápal, vďaka čomu sa vy budete cítiť oveľa lepšie.

Zmierňuje únavu

Cítite sa často unavení? Neváhajte pravidelne užívať moringu! Obsahuje železo a vitamín skupiny A. Tieto dve zložky sú zodpovedné za zmiernenie únavy. Okrem iného, doplnky výživy s obsahom moringy vám dokážu dodať aj energiu na niekoľko hodín. Budete tak zvládať každodenné činnosti, a to bez akejkoľvek väčšej únavy.

Pôsobí proti stresu

Stres a napätie je súčasťou každodenného života. Nie je však dobré, ak ste pod stresom dlhodobo a neustále. Výrazne to totiž vplýva na psychické zdravie, ktoré je v konečnom dôsledku úzko – súvisiace s tým fyzickým. Listy stromu moringa sú však prírodným adaptogénom. To znamená, že dokážu ochrániť organizmus pred škodlivými účinkami stresu.

Pre koho je moringa určená?

Čo sa týka bezpečnosti užívania moringy, nemáte sa čoho obávať. Vďaka účinným látkam je vhodná aj pre vegetariánov, vegánov a ľudí s anémiou. Dokonca, v týchto prípadoch je jej užívanie priam odporúčané.

Určená je pre všetkých, ktorí chcú posilniť svoje zdravie – športovcov, seniorov, aktívnych ľudí či, dokonca, deti. Jediná kontraindikácia je v tehotenstve, pretože niektoré látky obsiahnuté v moringe by mohli ovplyvniť plod.

Ako užívať moringu?

Moringa sa v súčasnej dobe predáva vo forme výživových doplnkov. Veľmi obľúbenou formou ich spracovania sú moringa kapsule. Pre dosiahnutie účinkov je však potrebné, aby ste tento doplnok užívali pravidelne a dlhodobo. Po jednej pilulke nemožno čakať zázraky.

Čo sa týka samotného užívania, denne by ste mali prijať 1 – 2 kapsule, ktoré je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Nezabúdajte, že ide len o doplnok výživy a nenahrádza pestrú či vyváženú stravu.

Pridajte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here