piatok, 19 júla, 2024
HomeInvestície a financie10 najlepších kníh o investovaní pre začiatočníkov

10 najlepších kníh o investovaní pre začiatočníkov

Uvažujete nad investovaním? Láka vás vybudovať si finančnú nezávislosť alebo slobodu? Úspech investovania je v priamej rovnováhe s poznatkami, ktorými disponujete a ako ich aplikujete v praxi. Vždy je najlepšie sa inšpirovať od úspešných a expertov v oblasti. V tomto článku sa dozviete o 10 najlepších kníh o investovaní, ktoré vám dajú hodnotné poznatky o investovaní.

Knihy vám taktiež pomôžu rozvíjať analytické myslenie a disciplinovanosť. Investične knihy vám poskytne základne stratégie a znalosti, na základe ktorých budete robiť tie správne finančné rozhodnutia. Čítanie vám takisto zvyšuje sústredenosť a pamäť. Investovanie do kníh sa vždy vyplatí a časová investícia sa vám v budúcnosti môže vrátiť.

10 najlepších kníh o investovaní - sebarozvoj

1. Bohatý otec, chudobný otec (Robert Kyosaki)

Ak sa chcete naučiť, to čo vás škola nenaučila, tak bohatý otec, chudobný otec môže byť pre vás vhodnou voľbou. Bohatí si kupujú aktíva, chudobní získavajú záväzky, ktoré považujú za aktíva je kľúčovou ideou knihy. Je ideálnou voľbou, ak si chcete zvýšiť finančnú gramotnosť. V knihe sa rozoberá čo rozdielne robia bohatí a chudobní v súvislosti s finančnými činnosťami.

Bohatí nepracujú pre peniaze, nechávajú peniaze, aby pracovali pre nich

Robert Kyosaki

2. Zradná nahodilosť (Nassim Nicholas Taleb)

Investovanie niekedy môže byť o náhode, šťastí. Kniha sa venuje pohľadu na vplyv náhody v súvislosti s finančným úspechom a životom všeobecne. Kniha je písaná komplikované, no na druhú stranu aj zábavné. Vystihuje ju text, ktorý je nekorektný, provokatívny  a filozofický. Poskytne vám nový pohľad na finančné trhy a ako lepšie zvládať rizika.

3. Náhodná prechádzka po Wall Street (Burton Melkiel)

V tejto knihy sú spomenuté príklady malých investorov, ktorí sa držali logických postupov a boli úspešnejší ako profesionáli. Sú tam spomenuté dôležité definície podmienok, týkajúcich sa investícii a investičným stratégiám. Náhodná prechádzka ako kniha je vhodná pre získanie stabilných základov v oblasti investovania a je veľmi obľúbená u začínajúcich investorov.

4. Naučte sa investovať (Daniel Gladiš)

Kniha naučte sa investovať vám poskytne pohľad do rôznych investičných stratégii, ktoré vám môžu pomôcť zvládnuť psychológiu investovania a proces investovania. V knihy sa dozviete o riziku a ako môžete odhadnúť vnútornú hodnotu akcie. Daniel Gladiš sa venuje aj jasným nástrojom pre odhalenie špekulácie a pravým investičným príležitostiam. Je ideálnym štartom na začiatok, poskytne vám reálne a praktické informácie.

5. Myslenie rýchle a pomalé (Daniel Kahneman)

V knihe sa dozviete ako vaša myseľ a myslenie môže ovplyvňovať vaše potenciálne investičné úspechy. Predsudkom, ktoré sú podvedome, mnohokrát o nich ani nevieme sa kniha venuje vo veľkej miere. Tieto predsudky nás vedú k unáhleným a nevhodným rozhodnutiam. Daniel Kahneman v knihe uvádza aj preventívne opatrenia voči predsudkom. Výhodou knihy je, že sa netýka len investovania ale aj bežného života.

10 najlepších kníh o investovaní - peňažný zisk v investovaní

6. Nástroje Titánov (Tim Ferriss)

Tim Ferriss dva roky viedol rozhovory z rôznymi osobnosťami, ktorí dosiahli v svojich oblastiach významné úspechy. Na základe tých rozhovorov Ferriss navrhol rôzne metódy, techniky na zlepšovanie života. V knihe sa dozviete aj ako prekonať stres, nervozitu, či pesimizmus. Zistite, že víťazi majú systém a ostatní životné ciele. .

Tim Ferriss ma svoj blog, kde pravidelné uverejňuje podcasty a články ohľadom investovania a seba rozvoja.

7. Inteligentný investor (Benjamin Graham)

Warren Buffet, označil túto knihu za najlepšiu o investovaní, tento názor zdieľa mnoho ľudí. V knihe sa nachádzajú platné princípy a úspešné stratégie zamerané na dlhodobý horizont investovania z roku 1949, no princípy, sú aktuálne aj dnes. Kniha vám dá návod ako môžete efektívne a jednoduchšie dosiahnuť finančné ciele. Ak začínate s investovaním, tak táto kniha, vás pomôže nasmerovať správnym smerom.

8. Eseje Warrena Buffetta: Lekcia pre korporátnu Ameriku (Warren Buffett).

Kniha od Warrena Buffeta, ktorý je považovaný za najúspešnejšieho investora vám da odpovede na množstvo otázok ohľadom investovania, informuje vás o základných obchodných princípoch a výhodnosti nákupu akcii. V rámci eseji sa venuje: riadeniu spoločnosti, akvizícii, fúzii, investíciám, financiám, riadeniu spoločnosti a účtovníctvu. Získate komplexný pohľad na tieto oblasti.

9. Umenie premýšľať o peniazoch (André Kostolany)

V knihe nájdete množstvo informácii o investícii, investovaní, myslení a ďalších témach. André Kostolany je u mnohých začínajúcich investorov obľúbeným autorom, ktorý ma široký nadhľad na rôzne témy a píše humorným tónom. Kniha, vám poskytne nové pohľady na to, akým spôsobom pristupovať k peniazom.

Nemôžem vám povedať, ako rýchlo zbohatnúť, ale môžem vám povedať, ako rýchlo zchudobnieť: pokuste sa rýchlo zbohatnúť

André Kostolany

10. Najbohatší muž v Babylone (George S. Clason)

Podľa mnohých odborníkov je kniha najbohatší muž v Babylone tou najlepšou knihou o bohatstve. V knihe sa nachádzajú poučné príbehy zo starého Babylonu, o tom ako peniaze zarábať, udržať si ich a ako ich investovať. Kniha vám pomôže si uvedomiť, že bohatstvo súvisí s určitými pravidlami. George S. Clason knihu napísal nadčasovo, zábavné, svižne a poučne.

Investovanie môže súvisieť s rozbehom podnikania. Inšpirujte sa ako začať podnikať.

Záver

Vybrali sme 10 najlepších kníh o investovaní, môžete vidieť, že kníh zameraných na investovanie je veľké množstvo. Knihy vám môžu poskytnúť hodnotné a cenné poznatky a informácie, ktoré uľahčia investovanie. Žiť podľa tých zásad, aplikovať ich v praxi a v živote je dôležite. Zvyšovať efektívnosť investovania a rôzne finančné rozhodnutia vám môžu v budúcnosti pomôcť znalosti získané z článku.

TIP: Viete o spôsoboch ako získať peniaze zadarmo? 10 tipov ako získať peniaze zadarmo vás môže inšpirovať.

1 COMMENT

Pridajte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here