nedeľa, 16 júna, 2024
HomeSebarozvojTOP 15 najlepších motivačných filmov

TOP 15 najlepších motivačných filmov

V nasledujúcom článku vám dáme užitočné tipy na silné motivačné filmy, ktoré vás môžu pomôcť nasmerovať tým správnym smerom. Filmy majú moc vám zmeniť náladu a postoj pri rôznych životných situáciách, týkajúcich sa osobného a biznis prostredia. Výber sme spravili, tak aby vám filmy priniesli veľkú hodnotu do vášho života a uvažovania.

Pri každom filmovom tipe sa bude nachádzať aj percentuálne zhodnotenia na základe všetkých recenzii prostredníctvom československej filmovej databázy. Veľká vzorka divákov vám môže poskytnúť ucelený pohľad o kvalitne motivačného filmu. Čítajte ďalej a spravte si čas na pozretie kvalitného motivačného filmu, ktorý vám dodá silu a energiu.

Motivačné filmy o biznise

Biznis môže byť náročný, komplikovaný alebo zložitý, veľakrát vám môže hroziť riziko straty peňažných prostriedkov. Mnohé filmy  bývajú ohľadom stvárnená biznis prostredia „naivné alebo nereálne“ preto sme sa rozhodli do zoznamu zaradiť filmy, ktoré sú aktuálne mnohé sú inšpirované skutočnými príbehmi. Urobte si pohodlie a inšpirujte sa k opätovnému pozretiu nového kvalitného filmu, kde vám tie dva hodiny môžu veľa dať do života.

1.Wall Street (1987

Hodnotenie ČSFD 79%

Film o ambíciách a chamtivosti, ktorý režíroval Oliver Stone. V hlavných úlohách exceluje Michael Douglas ako charizmatický Gordon Gekko a Charlie Sheen ako hlavná postava Bud Fox. V filme je zobrazený magický životný štýl, ktorým žije Gordon Gekko a inšpiruje Bud Foxa aby sa zaplietol do nekonečnej siete obchodovania s dôvernými informáciami. V zobrazenom príbehu môžete vidieť ako nás vedia ambície ľahko zviesť na neetickú cestu.

motivačné filmy - Wall Street

2. Konkurenti (1992)

Hodnotenie ČSFD 73%

Konkurentov režíroval James Foley, s účasťou veľkého množstva hviezd ako je napr. Al Pacino, Ed Harris, Jack Lemmon, Kevin Spacey, Alec Baldwin a Alan Arkin. Príbeh je o realitnej kancelárii, kde skupina realitných maklérov dostane úlohu predať bezcenné pozemky. Víťaz získa luxusné auto, porazený výpoveď. Film vám ukáže ako sa funguje v prostredí s vysokým tlakom na predaj a ako by ste mali použiť rozum, tak aby ste prežili a prosperovali.

Film Konkurenti sa používa aj na reálne školenie skutočných predajcov o tom, ako predávať a čomu sa treba vyhnúť pri predaji. Vo filme je najlepšou scénou hlavne „motivačný“ prejav Aleca Baldwina.

3. Ďakujem, že fajčíte (2005)

Hodnotenie ČSFD 77%

Film v ktorom exceluje Aaron Eckhart, ktorý vie otočiť každý argument vo svoj prospech pri propagovaní fajčenia. Réžie sa chopil Jason Reitman. Dej filmu sleduje hlavného hovorcu tabakovej firmy Big Tobacco, Nicka Naylora, ktorý bojuje za cigaretový priemysel v náročných situáciách. Predaj je základných aspektom podnikania a tento film vám ukáže, že predať je možne čokoľvek, ak máte údaje a presvedčivosť, ktorou viete uchvátiť svoje publikum. Film je krátky, vtipný a je to skvelá satira na Ameriku. Nick Naylor disponoval veľkú úrovňou charizmy, spoznajte 7 znakov charizmatického človeka.

Motivačné filmy - thank you for smoking.
Zdroj: Original Cinema Quad Poster; Movie Poster; Film Poster

4. Vlk z Wall Street (2013)

Hodnotenie ČSFD 83%

Pod réžiou Martina Scorseseho. S hviezdnou účasťou Leonarda Dicapria, Jonaha Hilla, Margot Robbie a Matthewa McConaugheyo vznikol epos podľa skutočného príbehu Jordana Belforta. Vo filme je zaznamenaný podnikateľský vzostup a pád a môžete v ňom vidieť ako sa spoločnosť Stratton Oakmont podieľala na obchodovaní s cennými papiermi, v skutočnosti to boli podvody s cennými papiermi, o ktoré sa začala zaujímať FBI.

Jordan Belfort je ideálnym príkladom toho, čím by podnikateľ nemal byť. Charakterizovala ho chamtivosť, nedostatok empatie k ľuďom, ktorých podvádzal a nespútaný životný štýl, plný zhýralosti, ktorý zapríčinil jeho pád. Pýcha predchádza pád špecifikuje najlepšie tento film.

5. Zakladateľ (2016)

Hodnotenie ČSFD 74%

Film s vynikajúcim hereckým výkonom Michaela Keatona pod réžiou Johna Lee Hancocka rozpráva skutočný príbeh Raya Kroca, ktorý začínal s predajom mixérov a postupne vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete McDonald´s. Vo filme vystupujú Nick Offerman a John Carroll Lynch ako bratia McDonaldovci, pôvodní tvorcovia franšízy. Životný príbeh Raya Kroca, ktorý je kontroverznou postavou, môže byť motiváciou pre skutočných majiteľov firiem. Film ma životopisný charakter, ktorý rozpráva o vzostupe najznámejšej spoločnosti v Amerike. Ray Kroc premenil McDonald´s na celosvetovú franšízu. V filme je zobrazený príbeh aj pôvodných majiteľov, ktorý to zle zvládali a nakoniec boli vyhnaní z podnikania.

6. Yes Man (2008)

Hodnotenie ČSFD 74%

Máte chuť na oddychovú príjemnú komédiu, ktorá vás motivuje? Payton Reed natočil komédiu s Jim Carreyom o tom, ako vie jedno slovo zmeniť život. Dej filmy rozpráva príbeh o bankovom úradníkovi, ktorý na možnosti v živote hovorí nie, po seminári sa rozhodne zmeniť život a začne na všetko odpovedať áno, jeho život sa zmení o 360% stupňov. Ponaučenie s touto filmu by malo byť to, že ak chceme žiť lepší život, tak je lepšie častejšie súhlasiť, hovoriť áno a otvárať si nové možnosti v živote, biznise a v súkromí.

Motivačné filmy- Yes man

7. Šťastie na dosah (2006)

Hodnotenie ČSFD 82%

Pekný film o nádeji a prekonávaní životných prekážok. Réžie sa chopila Gabriele Muccino a hlavnú hereckú postavu stvárnil Will Smith. Dej filmu pozostáva zo skutočného príbehu založeného takmer na ročnom boji podnikateľa Chrisa Gardnera so svojim synom, ktorý v jeden okamih, stratí skoro všetko, až na svojho syna, s ktorým na základe ťažkých životných okolnosti vedú život bezdomovcov. Chris Gardner absolvuje 6-mesačnú neplatenú stáž obchodníka s cennými papiermi, ktorú absolvuje preto aby si splnil svoj sen. Emotívny silný príbeh Chrisa Gardnera môže byť inšpirujúcim pre mnohých začínajúcich podnikateľov.

8. Sociálna sieť (2010)

Hodnotenie ČSFD 81%

David Fincher v roku 2010 natočil film o vzniku najväčšej sociálnej siete Facebook. Hlavnú úlohu Marka Zuckerberga stvárnil Jesse Eisenberga. Film vám ponúka pohľad na to, ako Facebook začal, a pripomenie vám, že veľké spoločnosti majú často malé začiatky. Vo filme môžete vidieť ako počas štúdia na Harvarde Mark Zuckerberg vytvoril Facebook, neskôr ako ho zažalovali dvaja bratia, ktorí tvrdili, že im ukradol nápad a ako vylúčil najlepšieho priateľa zo spoločnosti. Je to vhodný životopisný film o Markovi Zuckerbergovi. PS: Staňte sa našim fanúšikom na FB stránke.

9. Steve Jobs (2015)

Hodnotenie ČSFD 67%

Danny Boyle natočil v roku 2015 ďalšiu verziu príbehu o Steve Jobsovi, ktorého famózne stvárnil Michael Fassbender. Je to najlepší životopisný film o Steve Jobsovi. Obsahuje tri kľúčové sekvencie z Jobsoveho života, ktoré sú kľúčové v jeho živote a sú vyhrotené. V príbehu je zobrazená mnohovrstevná osobnosť, ktorú môžete chápať, obdivovať, ale taktiež aj nenávidieť. Jobs je výnimočný, tým, že mal víziu, ktorou videl niekoľko rokov dopredu a šiel si za ňou. Kľúčové je mať víziu pred sebou a pravidelné si ju pripomínať, pre úspech v podnikaní alebo v profesijnej rovine.

„Práca tvorí veľkú časť vášho života. Jediným spôsobom, ako byť naozaj spokojný, je milovať to, čo robíte.

Ak ste ešte nenašli niečo, čo vás napĺňa, neprestávajte hľadať. Riadte sa srdcom, to vám napovie, ktorá práca je tá pravá.”

Steve Jobs

10. Riziko (2000)

Hodnotenie ČSFD 68%

Ben Younger natočil v roku 2000 drámu o vzostupe a páde maklérskej firme. Ak chcete objaviť niečo nové v oblasti predaja, je tento film vhodný. Film riziko vám ukáže aká veľká môže byť cena za bohatstvo z viacerých pohľadov. Postavy sú mladé, agresívne, podnikavé a riskujúce, sú pripravené urobiť všetko pre to aby uspeli. Hlavnou témou filmu sú, že existujú morálne zodpovednosti, ktoré nás poháňajú viac ako peniaze v dnešnej spoločnosti. Vo filme si zahrali herci ako je Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Scoot Caan, Ben Affleck a ďalší.

Motivačné filmy o cvičení a športe

Ako môžete vidieť motivačných filmov o úspechu v biznise je veľké množstvo, inšpirujte sa aj ďalšími filmami o motivácii v športe a cvičení. Vybrali sme 5 konkrétnych filmov, ktoré vás motivujú a ukážu vám aká vie byť silná motivácia v rámci športu. Oblasť motivácie pre business a šport ma podobný charakter a je vo vzájomnej symbióze.

11. Moneyball (2011)

Hodnotenie ČSFD 78%

Herecký koncert Brada Pitta pod réžiou Bennetta Millera vám ukáže, že sa musíte prispôsobovať náročným situáciám, tak aby ste prežili. Brad Pitt stvárnil generálneho riaditeľa Ouklandu A Billyho Beana tímu z bejzbalu. Hlavná postava čelí veľkému odchodu kľúčových hráčov do tímov, kde im viac zaplatili, tak ako to funguje aj v tomto svete a obmedzenému rozpočtu. Billy Beane sa rozhodne použiť nevyskúšané prístupy k budovaniu svojho tímu, tak aby dosiahol neuveriteľné výsledky v Major Baseball League (MLB). Vo filme môžete čerpať aj manažérske tipy, Billy Beane musel riskovať, robiť ťažké rozhodnutia, tak aby dosiahol s tímom dobré výsledky. S filmu si môžete zobrať, že úspech je možne dosiahnuť riskovaním a vynaliezavosťou.

12. Víťazi a porazení (1999)

Hodnotenie ČSFD 82%

Pod réžiou Olivera Stone, vznikol film o veľkej viere a nádeji v oblasti fiktívneho miamskeho klubu v prostredí Amerického futbalu. Hlavnú postavu stvárnil Al Pacino, ktorý hra skúseného trénera a upadol do nemilosti majiteľky tímu Christiny Pagniacci (Cameron Diaz). V filme môžete vidieť ako drsnosťou a intenzitou môžete čeliť nepriazni osudu a ako riešiť vzburu vychádzajúcej hviezdy vo svojom tíme. S filmu si môžete odniesť že vďaka veľkej vnútornej sile a vôli uspieť môžete všetky výzvy prekonať.

Motivačné filmy o cvičení a športe- Víťazi a porazení

13. Séria Rocky (1976-2006)

Hodnotenie ČSFD 87% – 53%

Séria Rocky, ktorého stvárnil Sylvester Stallone je učebnicovým príkladom motivačného filmu, ktorý vás môže nakopnúť. Filmy ukazujú vzostupy a pády Rockyho Balboa, ktorý sa venuje boxu. Niekoľko dielov série Rocky Sylvester Stallone aj režíroval. Tieto filmy majú v sebe silu zmeny, ktoré vám zvýšia zameranie na disciplínu a úspech. Kľúčovou témou je postava outsidera, ktorý dostane šancu a zvíťazí sám nad sebou. Je to séria s najlepšími bojovými filmami s boxerskou tematikou.

NIKTO NEROZDÁVA TAK TVRDÉ RANY AKO ŽIVOT. ALE NEJDE O TO, AKO INKASUJEŠ. Ide o to, koľko rán unesieš a napriek tomu sa znovu zdvihneš. KOĽKO RÁN DOKÁŽEŠ PRIJMÚŤ A NEZASTAVÍ ŤA. IBA TAK SA VÍŤAZÍ

Rocky Balboa (Sylvester Stallone)

14. Železný Schwarzenegger (1977)

Hodnotenie ČSFD 85%

Dokument o svete kulturistiky vám ukáže tvrdú drinu všetkých účastníkov na súťaž Mr. Olympia. V dokumente sa môžete inšpirovať cvikmi a tréningami účastníkov. V dokumente sa nachádzajú aj osobnosti s kulturistiky ako je napr: Mike Katz, Ken Waller a Lou Ferrigno. Je to jeden z najlepších filmov o kulturistike a pre Arnolda Schwarzeneggera predstavoval vstupnú bránu do sveta filmu.  

TIP: Inšpirujte sa aj 22 motivačnými citátmi, ktoré zmena váš život.

15. Pelé: Zrodenie Legendy (2016)

Hodnotenie ČSFD 74%

Jedného z najlepších futbalistov z Brazílie zachytáva film o jeho živote od momentu, keď bol malý chlap s veľkými snami , až po čase, keď sa stal veľkou celosvetovo známou hviezdou. Film popisuje najdôležitejšie momenty v živote Peleho a dáva do popredia význam rodiny v živote športovca. Po pozretí filmu si môžete odniesť, že kľúčová je vždy hlavne drina, talent minimálne, ktorá vám môže priniesť úspechy.

Pred nákupom filmov je vhodne si zabezpečiť ďalšie peňažné prostriedky, inšpirujte sa 10 tipmi ako získať peniaze zadarmo.

Kde pozerať motivačné filmy online?

Na trhu máme množstvo streamovacich služieb, ktoré vám za mesačný poplatok dajú prístup k veľkému množstvu filmov, ktoré si môžete pozerať na rôznych zariadeniach ako je napr. TV, mobil, tablet, notebook. Najznámejší hráči v oblasti streamingu mediálneho obsahu sú: Netflix, HBO MAXDisney+. Najskôr si overte či konkrétna služba, ma daný film v databáze, ak ste zástancom starej školy, tak si môžete filmy zohnať aj na fyzických nosičoch dvd a blu-ray, ak ich chcete vlastniť v dlhodobom horizonte.

Máte radšej knihy, ako filmy? Prečítajte si 10 najlepších kníh o investovaní pre začiatočníkov.

Pridajte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here