nedeľa, 16 júna, 2024
HomePodnikanieAko správne na Smart Casual dress code? 5 tipov odborníka

Ako správne na Smart Casual dress code? 5 tipov odborníka

V článku sa dozviete o SMART Casual, čo znamená, a ako môžete tento štýl použiť v praxi. Pomôže vám to vyzerať elegantne a môžete zachovať veľmi pozitívny dojem pre okolie. Štýl obliekania vám dodá pocit výnimočnosti, ktorým môžete zaujať na rôznych firemných akciách, rande alebo teambuildingov. Výhodou je že pôsobí moderne a zároveň aj neformálne. Čítajte ďalej a získajte informácie o „skvelom štýle obliekania

Čo je SMART CASUAL ?

Smart Casual je štýl obliekania, ktorý je zameraný na kvalitu a profesionálnu eleganciu v neformálnom duchu. Skladá sa z dvoch pojmov SMART a CASUAL. Smart znamená múdry a elegantný. CASUAL môžeme špecifikovať ako neformálny. Kombinácia týchto dvoch slov ma za cieľ, že v rámci štýlu obliekania získate neformálny a pohodlný módny štýl, ktorý môžete použiť na rôzne firemné akcie, výstavy, neformálne obedy atď. Chystáte sa na narodeninovú oslavu? Prečítajte si Vtipné a originálne priania k narodeninám.

Smart Casual zvyšuje vašu úroveň charizmy, spoznajte 7 znakov charizmatického človeka.

Ako správne na Smart Casual dress code - príklad muž.

Aj my Muži, môžeme skvelo vyzerať

V nasledujúcej časti si identifikujeme 5 tipov, ktorými sa môžete inšpirovať pri plánovanísmart casual“ štýlu obliekania.  Vybrali sme kľúčové oblasti pre mužov, ako správne dodržiavať dress code „smart casual outfit„:

 • Vyber vhodnej košele: Zvoľte košelu s golierom alebo polokošelu. Môžete zvoliť klasickú bielu košeľu alebo experimentovať s rôznymi farbami a vzormi. Košeľa s ľahkým vzorom môže dodať vzhľadu zaujímavosť a rýchlejšie upútať pozornosť.
 • Kombinujte s chino nohavicami alebo látkovými nohavicami: Namiesto džínsov zvážte nosenie chino nohavíc alebo látkových nohavíc, ktoré sú pohodlné a napriek tomu elegantné alternatívy. Uprednostnite farby ako khaki, modrá alebo tmavo šedá.
 • Svetre a pulóvre: sú skvelým doplnkom tohto štýlu. Voľte kvalitné materiály, či už ide o vlnu, kašmír alebo bavlnu. Sveter alebo pulóver môžete kombinovať s košeľou alebo tričkom.
 • Obutie a doplnky:  Voľte štýlové alternatívy, ako sú poltopánky, mokasíny alebo elegantné topánky z kože. Vyhnite sa príliš športovej obuvi, pokiaľ nie je konkrétna udalosť viac relaxačná a športová. Doplnky, ako sú hodinky, pletený opasok alebo decentný náhrdelník, môžu pridať osobný štýl.
 • Oblečenie vrchnej časti: Pridajte vrchnú vrstvu na dotvorenie vzhľadu. Sako môžu byť skvelým spôsobom, ako urobiť vzhľad viac formálny, najmä v pracovnom prostredí. Pokiaľ si vyberiete sako, skúste ho kombinovať s neformálnějšími nohavicami alebo dokonca džínsami pre modernejší vzhľad.

Pri ženách môže Smart Casual veľmi vyniknúť a dodať elegantný vzhľad

Pri ženách je absolútne kľúčový štýl obliekania. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi, ktoré vám pomôžu vyniknúť v rámci štýlu „Smart Casual outfit“. Identifikujeme si ich v nasledujúcich bodoch:

 • Kombinujte košele a blúzky s nohavicami alebo sukňami: Zvoľte košele s golierom, elegantné blúzky alebo pulóvre kombinované s nohavicami alebo sukňami. To môže vytvoriť sofistikovaný a profesionálny vzhľad.
 • Voľte nohavice alebo sukne strednej dĺžky: Chino nohavice, látkové nohavice alebo nohavice so širokými nohavicami sú skvelou voľbou pre „smart casual“. Elegantnou alternatívou môžu byť dlhé sukne alebo šaty s dĺžkou po kolená .
 • Stávka na vhodné topánky: Elegantná obuv ako sú baleríny, poltopánky alebo topánky s nízkym podpätkom dodáva vzhľadu dotyk ženskosti a štýlu.
 • Svetre, blúzky alebo saká: môžu pridať vrstvu elegancie k outfitu. Kombinovať ich môžete s tričkom alebo košeľou a doplniť vhodným doplnkom ako sú napr. štýlové hodinky alebo náhrdelník.
 • Pridanie elegantných doplnkov: Doplňte outfit štýlovými doplnkami, ako sú náhrdelníky, náramky, elegantné hodinky alebo štylizované kabelky. Doplnky môžu zvýrazniť váš osobný štýl a urobiť vzhľad viac sofistikovaným a atraktívnym.
 • Ďalšie tipy môžete nájsť tu.
Ako správne na Smart Casual dress code - príklad žena.

Ako to je s kraťasmi v rámci Smart Casual outfitu?

Vhodnosť krátkych nohavíc obvykle závislé od konkrétnej situácie, kontextu a spoločnosti, v ktorej sa nachádzate, kraťasy môžu pôsobiť príliš neformálne, ak ide o prostredie, kde je vyžadovaný smart casual outfit. Ideálne podmienky  pre ich použitie sú v relaxačných alebo spoločenských exteriérových miestach.

Odporúčaná dĺžka je keď končia nad kolenom, v rámci farby si nevoliť príliš výrazné ale skôr neutrálne farby, ideálne s tmavými odtieňmi, vtedy môžu pôsobiť sofistikované. Bezpečnejšie je sa prikloniť k elegantnejším variantom oblečenia.

Záver

Pamätajte, že zaklad je je kombinácia elegancie a neformálnosti. Kľúčom je nájsť rovnováhu medzi formálnym a neformálnym oblečením, ktorá zodpovedá danej príležitosti či situácii. Určite je vhodne pýtať sa na spätnú väzbu svojich blízkych, priateľov, známych alebo kolegov. Pri potrebe viacerých peňažných prostriedkov na nákup oblečenia, sa môžete inšpirovať 10 tipmi ako získať peniaze zadarmo.

Smart casual outfit môže byť nadčasový štýl obliekania, držte sa zásad a kombinácia neformálnosti a elegantnosti vám dramatický môže zvýšiť sebavedomie, dodať moderný vzhľad a zaujať ľudí naokolo.  Oblečenie robí človeka a má aj veľký vplyv na to ako sa cítime.

TIP: Smart Casual štýl môžete použiť aj pri zoznamovaní a to v súvislosti s rečou tela a zvádzania.

Pridajte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here