nedeľa, 14 júla, 2024
HomeBlog8 Tipov ako na úspešné prvé rande?

8 Tipov ako na úspešné prvé rande?

Vítame vás pri článku o tom ako na úspešné prvé rande. Mnohí to určite poznáme, mohli sme absolvovať veľa prvých rande, niektoré neúspešne a niektoré úspešne, čo prerástli do vzťahov. Ak ste otvorili tento článok je to skvelé gesto, zároveň aj znamenie, že sa chcete úspešnejšie zoznamovať s opačným pohlavím.

Po prečítaní získate informácie, ktoré keď postupne v živote budete aplikovať, získate väčšiu úspešnosť pri prvom rande, viac pekných žien si bude užívať vašu pozornosť a prítomnosť. Je to rozsiahla oblasť, pre viac informácii, čerpajte z našich článkov na biznisklub.sk. V článku sa dozviete o zoznámení, prvom rande, na konci sa dozviete o hrách na zoznamovanie. Alfou a omegou článku bude 8 tipov, ktoré vám pomôžu uspieť na prvom rande. Urobte si pohodlie a inšpirujte sa.   

O čom je zoznámenie?

Zoznámenie je proces, ktorým sa ľudia stretávajú a navzájom sa spoznávajú s cieľom vytvoriť vzťah, či už priateľský, romantický alebo profesionálny. Tento proces môže prebiehať rôznymi spôsobmi a prostredníctvom rôznych aktivít. Pred zoznámením je dôležité sledovať reakciu opačného pohlavia, gesta rúk alebo výrazy tváre. Ak sa druhá osoba usmieva, je to pozitívny signál aby ste vyrazili do akcie. Primárnym cieľom by malo byť nájsť spoločné záujmy a vyvolať pozitívne pocity. Kľúčové je správne nastavenie mysle a mať k procesu zoznámenia pozitívny postoj.

Ako na úspešne prvé rande - citát

Na akých miestach je ideálne sa zoznámiť?

Ak chcete spoznávať opačné pohlavia, tak treba maximalizovať účasť na takých miestach, kde sa môžu nachádzať, samozrejme aj v súlade s vašimi záujmami. Zoznamovať sa dá všade, ženy radí komunikujú, hlavne vždy je kľúčové pri prvotnom kontakte reagovať na nejakú vzniknutú situáciu: napr. „všimol som, že máte tričko, ktoré som nedávno kúpil jednej známej“ alebo „Slečna, prosím vás koľko je hodín, môj mobil je vybitý?“ Poďme si následne povedať o niekoľkých typoch miestach, kde sa môžete zoznamovať.

  • Komunitné podujatia: Navštevujte miestne podujatia, ako sú koncerty, výstavy, festivaly, trhy alebo dobrovoľnícky programy. Tieto miesta ponúkajú príležitosť stretnúť ľudí so spoločnými záujmami. Na týchto miestach sa da komunikovať o rôznych príbuzných témach a zažiť celoživotné zážitky.
  • Športové aktivity: Ak máte rádi šport, pridajte sa k miestnemu športovému tímu, skupinovým cvičeniam alebo klubom, ako je beh, joga, cvičenie, hádzaná alebo horolezectvo. Možnosti je veľa, závisí to od mesta, kde žijete. Výhodou je, že ak obidvaja športovo žijete, tak budete mať zachovanú dobrú postavu.
  • Vzdelávacie kurzy: Kurzy alebo workshopy môžu byť skvelým miestom na zoznámenie s ľuďmi, ktorí majú záujem o rovnakú tému ako vy. Ak vás obidvoch ta téma baví môžete o nej rozprávať hodiny a hodiny, navzájom sa inšpirovať, zlepšovať a spolu môžete vytvoriť neobyčajné diela.
  • Spoločenské aktivity: Účasť na spoločenských aktivitách, ako sú večierky, oslavy, tanečné akcie alebo spoločenské hry, môže poskytnúť príležitosť stretnúť zaujímavých ľudí. Napríklad pri tanci, sa navzájom dotýkate čo môže mať veľmi pozitívne efekty pre vás. Dotyky zbližujú a pri zoznamovaní to platí obzvlášť.
  • Záujmové skupiny: Pridajte sa k miestnym záujmovým skupinám alebo klubom, ktoré sú zamerané na vaše záujmy, či už sú to knižné kluby, diskusné skupiny alebo skupiny milovníkov filmov. Potenciál na hodinové rozhovory a rôzne možnosti trávenia času s vašim objektom budú kontinentálne rásť.
Ako na úspešné prvé rande - tipy na zoznámenie - miesta

Tipy pre online zoznamovanie

V krátkosti si povieme aj o online zoznamovaní. Na trhu máme množstvo aplikácii, ktoré môžeme na tento účel využívať ako je. Badoo, Tinder a rôzne online zoznamky. Pri online zoznamovaní je veľmi dôležitá titulná fotka, na ktorej vyzeráte dobre. Je dôležite si na tom dať záležať, a spraviť si aj viac fotiek, potom vybrať tu najlepšiu. Aj farby môžu mať vplyv na to, koľko opačného pohlavia vás príjme alebo odmietne, prečítajte si viac o psychológii farieb.

Pri prvej správe treba byť originálny, vymyslieť dlhšiu správu, ktorou sa odlíšite od ostatných, ktorý väčšinou posielajú len obyčajne „ahoj“ Ideálne je zareagovať na nejakú súvislosť na fotke , prípadne podobnosť s určitou osobou v minulosti. V správach sa veľa pýtajte otvorené otázky: ako, kde, kedy, ako a prečo?, hovorte aj o sebe, no primárne ukazujte záujem a zvedavosť o druhú osobu. Píšte hlavne o vašich spoločných záujmoch, nespamujte ju veľkým množstvom správ.

8 tipov na prvé rande

Poďme sa teraz pozrieť na prvé rande, vybrali sme 8 tipov, ktorých, keď sa budete držať vaša úspešnosť na prvom rande sa môže zvýšiť. Niekedy máme strach alebo úzkosť pred prvým rande, je dôležite sa týchto pocitov zbaviť a pristupovať k tomu víťaznou mentalitou. Prvé rande s niekým, o kom viete málo alebo nič, je plné neistoty. Nekomplikujte si veci tým, že sa pokúsite zariadiť perfektnú romantickú večeru alebo si naplánovať celý deň vonku. Namiesto toho nastavte procesy krátke a jednoduché. Šálka ​​kávy na centrálnom mieste vám rýchlo ukáže, či je na vašom rande niekto, s kým by ste chceli stráviť viac času.

8 tipov na prvé rande - zoznámenie sa

1. Majte vysoké sebavedomie/ prípadne zvýšte si ho

V živote potrebujeme sebavedomie, je dôležité aby to bolo primerané sebavedomie, nie až nejaká namyslenosť. Znakom sebavedomia je ovládanie reči tela, neverbálnej komunikácie. Opakom sebavedomie je plachosť, ktorá opačné pohlavie môže odstrašiť. Sebavedomie sa dá budovať plnením cieľov, prekonávaním prekážok a výziev alebo myslením na svoje minule úspechy. Vyberte si oblečenie, v ktorom sa cítite dobre a ktoré vám dodáva sebavedomie. Skontrolujte si trasu a čas, aby ste prišli včas a bez ponáhľania. Ak máte v sebe dôveru, budete oveľa pokojnejší. Pripomeňte si svoje kvality a predíďte myšlienkam, ktoré vám hovoria, že by ste mohli zlyhať.

2. Minimalizujte stres, je zbytočne sa stresovať

Kľúčová pravda je, že ak sa budete dobre cítiť, tak aj druhá osoba na rande sa s vami bude dobre cítiť. Buďte sami sebou. Predstieraním niečoho, čím nie ste, môže vás to stáť veľa energie a môže to viesť k zvýšenému stresu. Ak ste úprimní a autentickí, budete sa cítiť pohodlnejšie. Smiech uvoľňuje napätie a znižuje stres. Skúste si predstaviť, že ide o príjemný a zábavný zážitok. Pred stretnutím s opačným pohlavím urobte niečo upokojujúce. To môže zahŕňať meditáciu, počúvanie hudby, ľahkú fyzickú aktivitu alebo len hlboké dýchanie. Relaxácia ma za cieľ, že sa budete cítiť lepšie a v konečnom dôsledku sa stres minimalizuje.

3. Predstavte si pozitívny výsledok

Namiesto toho, aby ste sa sústredili na to, čo by mohlo ísť zle, si predstavte pozitívny výsledok. Vizualizácia úspechu vám môže pomôcť uvoľniť sa a zvýšiť vaše sebavedomie. Sústreďte sa na prítomnosť a na to, čo sa deje práve teraz. Nepremýšľajte o predchádzajúcich zlých skúsenostiach. Dôležité je, čo sa deje práve teraz. Presvedčte sám sebe , že „rande ako s vami s nikým iným nezažíva ani nezažije“ alebo „Vytvorím najlepšie rande, bude sa cítiť skvele„. Myseľ ma veľkú moc, ak myšlienky doplníte emóciami, tak sa to môže splniť, samozrejme, len ak tomu veríte.

Ako na úspešné prvé rande - pozitívny výsledok

4. Pripravte si niekoľko tém na konverzáciu

Témy na konverzáciu môžu byť v niektorých prípadoch subjektívne, vybrali sme také, ktoré majú väčší dosah. Ak chcete docieliť úspešne rande je vhodne sa dostatočný čas venovať príprave, napíšte si na papier oblasti, témy, záujmy, ktoré máte spoločne a vytvorte k nim otázky.

Na prvom rande sa odporúčame vyhnúť nasledujúcim oblastiam: Sťažnosti, zdravotné problémy, bývalé/ bývali alebo náboženstvo. Tieto témy je možne použiť ale odporúčame až na niektorom budúcom rande. Nikto nemá rád sťažovateľov, je to negatívne pre úspech, ak by ste sa sťažovali. Zdravotným problémom by ste mali vyhnúť hlavne preto aby ste nepôsobili slabo voči opačnému pohlaviu. Bývalé priateľky alebo bývalý priatelia nie je vhodne o tom hovoriť na prvom rande, môže to dať opačnému pohlaviu argumenty prečo sa s vami opätovne nestretnúť. Náboženstvo môže predstavovať veľmi citlivú tému.

Poďme sa pozrieť na odporúčané témy, oživte ich dodatočnými otázkami a efekt môže byť pozitívny. Odporúčame sa baviť na témy: priatelia, práca, záujmy alebo koho sleduje na sociálnych sieťach? V rámci priateľov spoznáte jej okruh ľudí, ktorých ma rad/a. Každú osobnosť tvorí 5 najbližších ľudí, spoznajte priateľov a inšpirujte sa niektorými znakmi a vlastnosťami, ktoré môžete použiť pre vašu väčšiu hodnotu v jej očiach. V rámci práce môžete lepšie spoznať kariérne ambície, ciele a charakter opačného pohlavia. Záujmy sa dajú rozvíjať množstvom otázok, môžete sa navzájom inšpirovať a zdieľať si nové informácie, zážitky, možnosti.

5. Inteligentné počúvajte a primerané reagujte

Každý rád hovorí o sebe, týka sa to aj opačného pohlavia. Dajte druhej osobe tú príležitosť hovoriť o sebe, pýtajte sa otvorené otázky, ktoré začínajú: kde, kedy, ako, čo, prečo?.  Ideálne je držať ten pomer 80-20 alebo 70-30. Čím menej o tom o sebe poviete, tým budete vyzerať tajomnejšie a druhá osoba sa s vami bude chcieť opätovné stretnúť. V rámci prvého rande je tento bod dôležitý, pomôže vám zvýšiť úspešnosť prvých rande. Je to znak charizmy a charizmatického vystupovania.

6. Vytvárajte svoje argumenty

Rozhodnutie čí ísť s vami na rande, prípadne na ďalšie rande závisí od otázky prečo? Vytvorte argumenty prečo by sa s vami mala osoba stretnúť , čo jej môžete ponúknuť, priniesť. Každý sme v niečom výnimočný a určite sa to týka aj vás. Najdôležitejšie je ako sa cíti, nie to čo hovoríte. Ženy sú emocionálne bytosti, potrebujú zažívať emócie a pri rande sa to týka obzvlášť, prekvapujte ich, šokujte, rozosmejte alebo dojmite. Zistite jej obľúbené zážitky z minulosti a použite túto informáciu v rámci prekvapení.

7. Vytvorte nezabudnuteľný prvý dojem

Prvý dojem je len jeden, zvyčajne trvá 5-10 sekúnd aby si ho opačné pohlavie o vás vytvorilo. Príprava hra kľúčovú úlohu, vyberte si oblečenie, v ktorom sa dobre cítite, zvoľte vhodnú kombináciu farieb, psychológia farieb môže hrať veľkú úlohu. Na prvé rande príďte načas, ak by ste meškali, dajte to určite skôr vedieť opačnému pohlaviu. Na zachovanie skvelého prvého dojmu vám pomôže častejšie sa usmievať a smiať, pomôže to vám aj opačnému pohlaviu sa skvele cítiť. Môžete ukázať aj gentlmenstvo, tým, že jej zložite kabát alebo prisunutie stoličku.

8. Smerujte rande k prvému bozku

Ak sa chcete s druhou osobou bozkávať, tak v rámci prvého rande by ste mali zvoliť stratégiu, ktorá bude smerovať k prvému bozku. Stratégia sa odvíja od neverbálnych gest opačného pohlavia, ak sa napríklad žena hra s vlasmi, tak je to dobrý signál pre pokračovanie. Môžete oceniť jej pery, nahodiť otázky týkajúce sa bozkávania napr. Ako často sa zvykne bozkávať? Kde sa najlepšie cítila pri bozkávaní?. Nikdy si nepýtajte povolenie na bozkávanie, proste to spravte, musíte to vycítiť, ženy sú nepriame, ak sa bude viac usmievať na témy bozkov, tak máte vyhrané a môžete ísť do akcie.

Hry na zoznamovanie

Ako na úspešné prvé rande - Hry na zoznamovanie

Zoznamovanie môže byť aj hravé, inšpirujte sa výberom našich hier na zoznamovanie. Niektorými hrami sa môžete odlíšiť od ostatných a byť v očiach opačného pohlavia vnímaný originálne a jedinečne. Výhodou je, že pri týchto hrách obidvaja môžete rozvíjať svoju kreativitu a tvorivosť.

Zoznámenie prostredníctvom histórie

Každý hráč zdieľa príbeh zo svojej minulosti alebo svojho života, ktorý môže byť zábavný, zaujímavý alebo emocionálny. V krátkosti ho povie, opačné pohlavie získa väčší prehľad o vašej osobnosti a o tom ako sa správate alebo reagujete na vzniknuté situácie. Účinnosť sa zvyšuje, ak ste v tom príbehu boli hrdina, prípadne ste pomohli viacerým ľuďom.

Kreslenie portrétov

Kreslite portréty jeden druhého alebo navzájom. Táto činnosť umožňuje hráčom tráviť čas spolu a vytvárať spoločné zážitky. Je to vhodná alternatíva, ak obidvaja radi kreslíte, alebo jeden z vás rád kreslí. Kreslenie portrétov je skvelý relax a kreatívna činnosť, ponúka uvoľnenie a pocit, že ste „vytvorili niečo svoje„.

Karty s otázkami

Získať sadu kariet s rôznymi otázkami, od ľahkých až po osobné a zaujímavé. Potom si hráči navzájom kladú otázky a zdieľajú svoje odpovede. Túto hru si môžete jednoducho vytvoriť a jej využitie je možne dlhodobo a pravidelné. Pre inšpiráciu sme vám tu pripravili niekoľko otázok, ktoré môžete použiť.

Hry na zoznamovanie - karty s otázkami.

Desať minút úvodného dialógu

Vytvorte pravidlo, že prvých desať minút vašej schôdzky bude venovaných len povrchným témam. Toto vám dá priestor na spoznanie sa bez tlaku. Je to vhodná hra pre zlepšenie atmosféry prvého rande a na  „prelomenie“ ľadov, samozrejme mali by ste o tom informovať opačné pohlavie, môžete zaradiť témy ako: počasie, mesto, miesto.

Sme na konci článku, veríme, že informácie v ňom, vám pomôžu mať lepšie a úspešnejšie rande. Treba postupne skúšať jednotlivé metódy a techniky, učiť sa na vlastných chybách a výsledky sa dostavia.  Hlavne buďte sami sebou, autentický, každé klamstvo sa raz môže ukázať, a strata dôvery je jeden z najčastejších argumentov pre koniec vzťahu.

Tento článok sme napísali ako pokračovanie článku Reč tela a zvádzanie – kedy po vás naozaj ide?, spojte informácie s obidvoch článkov a môžete sa stáť obľúbencom opačného pohlavia. Pamätajte, že každá žena je jedinečná, a čo funguje na jednej, nemusí fungovať na druhej. Dôležité je byť otvorený a citlivý na signály, ktoré vám žena dáva, a prispôsobiť sa situácii a jej preferenciám.

Pridajte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here