nedeľa, 16 júna, 2024
HomeZamestnanieAko napísať žiadosť do zamestnania? + vzor na stiahnutie zdarma

Ako napísať žiadosť do zamestnania? + vzor na stiahnutie zdarma

Vítame vás pri ďalšom článku, v ktorom sa dozviete ako správne napísať žiadosť do zamestnania. V živote sa môžeme nachádzať v rôznych fázach, ak sa momentálne venujete hľadaniu práce, prípadne uvažujete, že zmeníte kariérny smer, čítajte ďalej a vaše úspešné prijatie do nového zamestnania sa môže exponenciálne zvýšiť. Žiadosť vyžaduje aj určitú formu sebareflexiu, identifikujte seba samého ako osobu prostredníctvom swot analýzy.

Pred napísaním žiadosti je vhodne si naštudovať firemnú kultúru, víziu , pripraviť si riešenia problémov, ktoré firmu momentálne trápia, týmto môžete vyhrať ten maratón a zaujať HR oddelenie. Maximalizujte svoje šance aj prostredníctvom motivačného listu, mnohí ho neposielajú, zaraďte sa k úzkemu okruhu uchádzačov, ktorí ho majú spracovaný a maximalizujte svoj kariérny potenciál.

Ako napísať žiadosť do zamestnania - citát

Čo by mala žiadosť obsahovať

Ak, chcete mať spracovanú žiadosť do zamestnania v profesionálnej forme , ktorá zaujme HR oddelenie, je vhodne  v rámci spracovania žiadosti pokryť 9 konkrétnych náležitosti, ktoré by mala správna a profesionálna žiadosť do zamestnania obsahovať. Náležitosti sa nachádzajú znázornené na nasledujúcej fotke. Pri spracovaní žiadosti ich je potrebne zakomponovať, tak aby ste boli braní ako seriózni kandidáti.

Čo by mala žiadosť obsahovať - 9 náležitosti žiadosti do práce

Na toto si dajte pozor

Pri tvorbe žiadosti si dajte pozor hlavne na gramatiku, jasne a zrozumiteľné informácie a jednotlivé časti textu nezabudnite rozdeliť do konkrétnych odsekoch. Buďte úprimný, klamstvo sa v dlhodobom horizonte môže ľahko ukázať a vy môžete behom okamihu stratiť príliš mnoho, hlavne svoju integritu a dôveryhodnosť. Vyhnite sa chýbam, ktoré sú znázornené na nasledujúcej fotke. Všetci robíme chyby, treba si hlavne uvedomiť, ktoré sú to a ďalší krát sa im vyhnúť, prípadne ich minimalizovať. Pri pracovnom pohovore veľa kandidátov urobí chybu ohľadom platu, vyhnite sa tejto chybe, zistite ako požiadať o zvýšenie platu.

žiadosť do zamestnania - 8 chýb, ktorým je vhodne sa vyhnúť.

Vzor žiadosti o prijatie do zamestnania

Ak uvažujete nad tým ako všetko pomenované spojiť do jedného celku, tak sa môžete inšpirovať našou vzorovou žiadosťou do zamestnania, ktorú si môžete stiahnuť vo formáte pdf a word a ďalej s ňou pracovať. Pre úpravu odporúčame stiahnuť word a text si prispôsobiť k vašej želanej pracovnej pozícii.

Nech je vaša cesta ku vysnívanej pracovnej pozícii, touto žiadosťou jednoduchšia. Údaje si prispôsobte podľa seba a podľa pracovnej pozícii o ktorú sa uchádzate. Pamätajte úspech na pracovnom pohovore docielite silným nastavením mysle, majte víťaznú myseľ, uvažujte o sebe ako o víťazovi, vytvárajte silné argumenty, prečo ste práve vy vhodný na pracovnú pozíciu. Pre ďalšie informácie odporúčame nasledujúci článok, len ak dobre ovládate anglický jazyk.

TIP: Je možne zvoliť aj inú cestu, buďte sám sebe pánom a rozbehnite biznis, inšpirujte sa našim podnikateľským plánom pre biznis.

Bonus

Veríte v silu sublimačnej hudby? Ak, vaša odpoveď bola áno, tak zakomponujte do svojho života, nasledujúce video, ktoré obsahuje afirmácie. Počúvajte túto hudbu pravidelné, pite hlavne veľa čistej vody, vtedy sa maximalizuje účinok sublimačnej hudby a vo vašom živote sa môžu diať zázraky a vy získate vysnívanú prácu, len tak „neočakávané“.

1 COMMENT

  1. Uzitocny clanok, momentalne si hladam pracu takze toto mi pomohlo. Velmi dobre typy a prehladne napisane 😊

Pridajte komentár

Please enter your comment!
Please enter your name here